כלכלה וצרכנות

באילו מקרים נדרשות משאבות מים לדוד שמש ואיך לבחור אותן?

משאבות סחרור הן סוג ספציפי של משאבות מים שמחייב מיומנות גבוהה במיוחד. קבוצת דודי מערכות ומשאבות מים מעניקה שירות מקיף ומקצועי מאוד, מא' עד ת', כולל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 28/03/22
  • 14:49
  • עודכן 28/03/22
צילום: יח"צ

בחלק מדודי השמש נדרשת הוספת משאבות מים ייעודיות שתפקידן הוא להבטיח מים חמים זמינים במהירות מרבית. משאבות אלה נקראות גם משאבות סחרור משום שזו הפעולה שהן מבצעות - וכדי לבחור את המשאבה המתאימה ביותר, ולאחר מכן להתקין אותה באופן מקצועי, נדרשת בקיאות מקצועית מעמיקה. בקבוצת דודי מערכות ומשאבות מים הצטבר ניסיון רב, והוא מתורגם לייעוץ מועיל במיוחד (גם ללא התחייבות!) ולשירות מועיל אף יותר.

למה יש צורך להוסיף משאבת מים לדוד?

בדוד שמש רגיל, שמותקן על הגג, הקולט ימוקם בעמדה נמוכה ביחס למיכל. הסיבה לכך פשוטה: מאחר שמים חמים נוטים לעלות כלפי מעלה ואילו מים קרים נוטים לרדת מטה - זהו חוק פיזיקלי בסיסי - כדאי לדאוג שהקולט יהיה נמוך יחסית, וכך המים שהוא מחמם יזרמו כלפי מעלה, אל המיכל של הדוד עד שהוא יתמלא במים חמים.

אם כתוצאה מאילוץ כלשהו, המיכל נמוך יותר מהקולט, המים החמים לא יוכלו להגיע לדוד בגלל שהם שואפים לעלות ולא לרדת. במקרה כזה נכנסות לפעולה משאבות מים, וליתר דיוק משאבות סחרור.

איך פועלות משאבות סחרור?

הפעולה של משאבות מים שמבצעות סחרור מבוססת על חיישנים ייעודיים, שמזהים כי הקולט התחמם. במצב כזה המשאבה מתחילה לסחרר את המים החמים, והסחרור הוא זה שמאפשר למים החמים לרדת במקום לעלות - ולהגיע אל המיכל (ומשם לברזים בדירות).

איך לבחור משאבות מים אופטימליות ועל מה חשוב להקפיד בזמן ההתקנה?

משאבות סחרור נדרשות בעיקר בבניינים רבי קומות שבהם אין מקום על הגג לכל הדוודים אלא רק לקולטים. המיכלים ימוקמו בתוך הדירות, למשל במסתור הכביסה, או בחדר המדרגות. במקרים אלה הפתרון הוא בדרך כלל משאבת סחרור אחת גדולה שתוביל את המים החמים אל כל הדוודים. לעיתים יש צורך בשתי משאבות מים שמסחררות אותם.

קבוצת דודי מערכות ומשאבות מים מכירה היטב את כל סוגי המשאבות ובפרט אלה שמבצעות סחרור. הבקיאות באה לידי ביטוי בהמלצה מדויקת על המשאבה המתאימה ביותר על סמך המאפיינים של המבנה, מיקומי הדוודים ועוד. כמו כן מובטחת לכל לקוח משאבה איכותית של יצרנית מובילה.

דגש נוסף הוא התקנה מוקפדת, כזו שתבטיח מקסימום יעילות בהובלת המים החמים ליעדם - כדי שכל הדיירים יוכלו ליהנות ממים חמים בלי המתנה מיותרת.

ועוד באותו עניין

תגובות