כלכלה וצרכנות

אילו מערי גרמניה מומלצות להשקעה?

כבר שנים שמשקיעי נדל"ן ותיקים בישראל משקיעים משאבים רבים בנכסים אירופאיים. בעוד ערים רבות עוד מתאוששות ממשבר הסאב פריים של 2008, הזדמנויות רבות להשקעה אטרקטיבית ממתינות במערב אירופה. גרמניה נחשבת כיום לאחר מהיעדים הנחשקים ביותר והתשואות שניתן להפיק מנכסים בערים רבות בגרמניה, עשויות לגמד את ההזדמנויות שממתינות לנו בישראל.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 29/05/22
  • 01:37
  • עודכן 29/05/22
צילום: unsplash

בערים פופולריות רבות בגרמניה, קיים ביקוש אדיר להשכרת נכסים. עם זאת, השוק מוצף בנכסים למכירה ללא כל דורש. בשוק כמו זה, ממתינים נכסים רבים במחירים משתלמים ועם פוטנציאל מינוף אדיר שרק ממתינים להירכש. עם כל שנה שחולפת, משבר הנדל"ן בגרמניה מתייצב ומחירי הנכסים עולים. עכשיו, זוהי נקודה קריטית שאם נשכיל לנצח, נוכל ליהנות מאפיק השקעה משתלם במיוחד. שאלה היא כמובן – היכן בגרמניה כדאי לחפש את הנכס הבא שלנו? כדי לסייע לך במסע הזה, אלו כמה מהערים הנחשקות ביותר בגרמניה על ידי משקיעי נדל"ן.

ברלין

בירת גרמניה אינה רק יעד נחשק לתיירות, מדובר באחד המטרופולינים הבולטים ביותר בעולם המערבי כיום. במובנים רבים, היא המנהטן של אירופה של המאה ה-21 ושופעת מעוזי תרבות, מרכזי עסקים אדירים המניעים את הכלכלה האירופית ותרבות סטודנטיאלית עשירה ושוקקת.

השקעה בברלין היא הזדמנות מרתקת מבחינה כלכלית, דמוגרפית וגיאוגרפית. מדי שנה, אוכלוסיית ברלין גדלה ופוטנציאל הצמיחה עדיין חזק מאוד בגלל השטח הפנוי הרב שעוד קיים בברלין. העיר צומחת ומחפשת יותר פתרונות דיור. משקיעים זרים יתקבלו בברכה והתשואה על ההשקעה צפויה להיות גבוהה בעיר המושכת באופן מתמיד עוד ועוד עסקים חדשים.

פרנקפורט

מקום משכנו של הבנק המרכזי האירופי ומרכז פיננסי אדיר המכיל סניפים של מעל 300 בנקים בינלאומיים. פרנקפורט היא ללא ספק אחד מהמעוזים החשובים ביותר בגרמניה בתחום הפיננסים. משמעות הדבר היא שגם הזדמנויות התעסוקה בה מושכות אוכלוסיות חזקות ואכן, מדובר בעיר עם ממוצע המשכורות הגבוה בגרמניה. גם הביקוש בשוק הדיור בפרנקפורט גבוה בהתאם. מגבלות חקיקתיות שונות מונעות מהעיר לצמוח ללא הגבלה, הן מבחינת רוחב והן מבחינת גובה. לכן, המחירים של נכסים קיימים וחדשים ממשיכים לעלות. במקביל, גם דמי השכירות בפרנקפורט עולים בהתמדה כבר שנים.

מינכן

מינכן היא עוד מטרופולין בינלאומי הנחשב לאטרקטיבי באירופה כולה. יש בבירת מחוז בוואריה משהו בשביל כל אחד – מרווקים קרייריסטים ועד משפחות המחפשות שקט ונגישות לתרבות. הודות למגוון התרבותי שלה, לפעילויות הפנאי הייחודיות שלה ולכוחה הכלכלי, שאין שני לו בגרמניה, היא נחשבת כיום למקום מגורים פופולרי ביותר. מחירי השכירות במינכן נוסקים כיום ואם נתמקד בנכסים הנכונים ונקבל הנחייה מקצועית מתאימה, אין ספק שנוכל להשיג הזדמנות להשקעה בתשואה שצפויה רק לעלות בשנים הקרובות.

קיל

קיל היא עיר בצפון גרמניה ובירתה של מדינת שלזוויג-הולשטיין. תעשיית הספנות היא הכוח המוביל של כלכלת העיר ובנוסף, היא משמשת כמקום משכנם של מספר מרכזים אקדמיים בעלי חשיבות בינלאומית. היא מהווה אבן שואבת לתיירות ולחובבי שיט. כמקום עסקי חשוב מבחינה אזורית לבניית ספינות ושילוח ימי, מדובר באחד מעמודי התווך של כלכלת צפון גרמניה. אנשי עסקים, בעלי מקצוע ותיירים כאחד נוהרים אליה באופן מתמיד. מבנייני דירות ועד למתחמים עסקיים ובתי מלון, קיים היום טווח רחב של נכסים שניתן להשקיע בהם במגוון רחב של מחירי כניסה.

בין אם נלך על נכס תיירותי, בניין מגורים או מתחם עסקים, גרמניה הופכת כיום יותר מאי פעם ליעד משתלם למשקיעי נדל"ן. זה הזמן למצות את המיטב מהיתרונות הללו ולקבל החזר טוב מאי פעם על השקעות הנדל"ן שלך.

ועוד באותו עניין

תגובות