כלכלה וצרכנות

איך מרוויחים כסף ממניות ארביטראז

לא פעם מחפשים משקיעים מתחילים וגם כאלו המעורים בשווקים, דרכים נוספות להרוויח מהשקעות השונות בין אם השקעות אלו נעשות דרך שווקים שונים ומבוזרים כמו מט''ח, קרפטו, מניות ואפילו קרנות כאלו ואחרות. אך מבין מגוון המשקיעים השונים, ישנם כאלו המכירים את הטריק הדי חדש ישן והוא השקעה במניות ארביטראז.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 11/05/22
  • 07:29
  • עודכן 11/05/22
צילום: FREEPIK

מושג של מניות זה אולי מוכר עבור לא מעט מהמשקיעים השונים, אך עדיין נחשב לטיפ שעובר בין משקיעים ואיננו נחלת הכל. אם כן נשאלות שאלות כמו איך מרוויחים כסף ממניות ארביטארז, מה הם המניות הללו בכלל וכיצד יש לנהוג בהן בזמן ההשקעה?

מה הן מניות ארביטארז' ?

אפשר לומר בצורה די גסה וגורפת כי חלק מהייחודיות של כל תרבות, נשענת בעיקרה על השוני הטבוע בין תרבות אחת לשנייה, שכן ייחודיות זו איננה תקפה רק לאזורי הזמן או לאמונות הרווחות אצל בני המקום אלא כמשהו שורשי עתיק יומין המלווה את התושבים. הייחודיות הזו מגיעה לידי ביטוי אפילו דרך הבורסות השונות, אשר עלולות להגיב כל אחת על פי מקומה אל החברה המתקבלת אל חיכה, כך למשל מניות של חברות שונות נמכרות בבורסה אחת בתעריף x ואילו בבורסה אחרת הרחוקה כמה מאות קילומטרים המנייה נמכרת בתעריף אחר. את ההבדלים אין לנעוץ לאו דווקא בהבדלי התרבויות אלא בעוד מנעד היבטים כלכלים, אשר יוצרים את ההבדל או את ''פער ארביטארז' ''.

איך להרוויח ממניות ארביטארז'

הפערים הנוצרים מפערי ארביטארז' הם במרבית המקרים פערים די קטנים, אפשר לומר שהם עלולים להסתכם גם שברירי אחוז שונים. על כן הקושי להרוויח ממניות אלו לעיתים יכול להיות גדול, שכן מכירה שכזו עלולה לחשוף את ההשקעה שלנו לחשיפה של מטבח חוץ, החל מעמלות שונות ועד לתנועות משמעותיות שעלולות להוריד את ההשקעה שלנו לטמיון. בנוסף הסיכון הדי עיקרי בסחר מניות מסוג זה  הוא בעיקר הזמן, אשר עלול בחסרונו להפיל את אסטרטגיות השקעה אשר נבנו על השקעות מסוג זה. על כן רווחים מהשקעות אלו יכולים לנבוע בעיקר מאסטרטגיה שורשית ובעלת הבנה אך בעיקר גם עצבי ברזל ומיומנות רבה.

 

ועוד באותו עניין

תגובות