כלכלה וצרכנות

איך בוחרים ברז נטבח נשלף?

בחירת סוג הברז הנכון והמתאים ביותר למטבח שלכם, היא החלטה יותר חשובה משרוב האנשים מבינים. אם אתם לוקחים בחשבון רק שיקולי עיצוב וסגנון, אתם טועים. עליכם לחשוב לפני הבחירה גם על שימושיות, תחזוקה ונוחות.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 29/05/22
  • 01:12
  • עודכן 29/05/22
צילום: FREEPIK

אחת הדרכים להפיק תועלת רבה מהברז, היא לבחור ברז לא סטטי, כזה שנשלף ומכסה יותר שטח. כעת עולה השאלה המתבקשת - האם לבחור ברז נשלף למטה או החוצה?

יתרונות וחסרונות של ברז נשלף למטה

הרבה אנשים מעדיפים ברז מטבח נשלף למטה, מכיוון שהוא מאפשר יותר שליטה. היכולת לכוונן את הברז לאורכים שונים והמגוון הרחב של תבניות התזה, עוזרים מאוד בכל הנוגע לשטיפת כלים. זהו פתרון ארגונומי שקל יותר לתפעל, ומצריך פחות פעולות ותזוזה. כאשר מתקינים ברז כזה בכיור מטבח עמוק, זו בחירה מעולה כי ניתן להאריך את הברז כלפי מטה.

מנגד, לעיצוב הברזים הללו יש כמה חסרונות. חלק מתבניות ההתזה לא מסוגלות להשתמש בלחץ מים גבוה, בטח ביחס לזרם שמופק מברז נשלף החוצה. כמו כן, בכיורים קטנים, הברזים פשוט לא מתאימים. חיסרון נוסף: הדגמים הזולים של ברזים כאלה, נשברים יותר בקלות מאשר דגמים מקבילים של ברזים נשלפים החוצה.

יתרונות וחסרונות של ברז נשלף החוצה

היתרון הבולט ביותר של ברז כזה, הוא החיסכון במקום. גוף הברז הרבה יותר קצר, מה שעוזר לו להתאים גם לכיורים בינוניים ואפילו קטנים. בנוסף, העיצוב של ברזים נשלפים החוצה יותר גמיש, באופן שמונע התזת מים למקומות לא רצויים. מן הסתם, ככל שתשתמשו בצינור יותר ארוך, תוכלו להגיע לאזורים רחוקים יותר מהכיור.

החסרונות כמעט לא קיימים, אם כי יש כאלה שלא אוהבים את הצורך להשתמש בשתי הידיים להפעלת הברז (אחת על הידית, השנייה על הצינור).

אז מה עדיף?

שני הברזים כוללים שלל אפשרויות הארכה והתזה. כל עיצוב מתאים למטבח מסוג שונה, ובעיקר לגדלים שונים של כיורים. מבחינת אהדה, ברזים נשלפים למטה מנצחים, אך לא בפער גדול. הסיבה לפופולריות: מרבית האנשים מעדיפים כיורים עמוקים, ובהם כאמור השליפה למטה מספקת יותר ניידות ונוחות.

לעומת זאת, הקומפקטיות של ברזים נשלפים החוצה, מתאימה אותם כמו כפפה לדירות קטנות, עם מטבחים בהתאם. כמו כן, שימו לב שאם אתם בוחרים ברזים כאלה, תוכלו לבחור מבין יותר אפשרויות מבחינת גימורים, וכך להתאים אותם יותר בקלות לעיצוב פנים המטבח שלכם. למעשה, ברזיל נשלפים החוצה הם לרוב בחירה יותר מתאימה עיצובית למטבח המודרני.

מילים אחרונות

אלא אם אתם מומחים בעצמכם, תזכרו שתמיד עדיף להפקיד את התקנת הברז בידי איש מקצוע מנוסה, ולא משנה באיזה סוג של ברז אתם בוחרים. כך, יש סיכוי גבוה יותר שתפיקו מהברז את התוצאות הכי טובות לאורך זמן. מעבר לזה, אתם גם יכולים להתייעץ עם מעצב או מעצבת פנים, לגבי התאמה עיצובית של ברז למטבח שלכם.

תגובות