יהדות

ארה"ב: ביקרה בישראל ומואשמת - "מעודדת רצח"

סטודנטית יהודיה בארצות הברית שהשתתפה בסיור 'תגלית" בישראל מושמצת בטענה שהיא 'מעודדת רצח פלשתינים'

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

סמנטה סטרזלר, יהודיה המכהנת כיושבת ראש מועצת הסטודנטים בבית הספר 'רולין' לרפואת הציבור באוניברסיטת אמורי בארצות הברית, שהשתתפה לאחרונה בסיור תכנית 'תגלית' בישראל, מוחרמת בעקבות ביקורה בישראל על ידי סטודנטים באוניברסיטה ומושמצת על ידי חברה במועצת הסטודנטים, בטענה שהיא לא רק תומכת במשטר האפרטהייד בישראל, אלא  מעודדת רצח פלשתינים.

סמנטה עצמה מדווחת בטור שפירסמה באתר היהודי-אמריקני 'אלגמיינר': "מאז שחזרתי מהשתתפותי בתכנית 'תגלית' בישראל, יחד עם סטודנטים יהודיים רבים, אני קרבן של הטרדות ומערכת של השמצות, גם ברשת וגם מחוץ לרשת, על ידי סטודנטים באוניברסיטה", כותבת סמנטה, "ואני יודעת שזו תופעה רגילה לרוחבה של ארצות הברית, שסטודנטים המעיזים להביע דעות פרו ישראליות, או לבקר בארץ הקודש, מושמצים ומוחרמים על ידי רבים באוניברסיטאות".

למרות תפקידה כיושבת ראש מועצת הסטודנטים, תפקיד אליו נבחרה בבחירות דמוקרטיות, היא מושמצת בעיקר על ידי חברה מן השורה במועצת הסטודנטים המפיצה יחד עם אחרים שנאה לישראל וליהודים ושקרים שונים. "ולכן החלטתי ללחום בחזרה ולהפריך את ההאשמות והשקרים גם נגדי אישית כפי שמשמיעה חברת המועצה שאפילו לא טרחה לקיים שיחה אישית אתי", אומרת סמנטה סטרזלר.

הסטודנטית המשמיצה, אומרת יושבת ראש המועצה, האשימה את ישראל בכמה פשעים, כולל כאמור אפרטהייד ואפילו השמדת עם. זאת ועוד: אני מואשמת גם בעידוד מלחמה,  תומכת ברוצחים קולוניאליים ובעלת ערכים אנטי מוסריים ואני נתבעת  לפרוש מהתפקיד כסטודנטית נבחרת". בהמשך אומרת סמנטה ש"למזלנו כל  מי שיבדוק את העובדות יגיע למסקנה שקל מאד להפריך את ההשמצות והשקרים, שמשמיעה חברת המועצה וסטודנטים רבים אחרים", והיא אכן מפריכה אותם.

תגיות:

תגובות