חם ברשת

רשת הגלידה דלי קרים: "תקנו בן אנד ג'ריס"

בתגובה לחרם של בן אנד ג'ריס העולמי על יהודה ושומרון, חברת הגלידה הישראלית הוותיקה בצעד מפתיע: "כשזה מגיע לגלידה, אין מקום לפוליטיקה"

צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

צחוקים בצד: בתגובה לחרם שהטילה חברת בן אנד ג'ריס העולמית על יהודה ושומרון כשהכריזה אמש שתפסיק למכור את מוצריה ב"שטחים הפלסטינים הכבושים", רשת הגלידות הישראלית דלי קרים פרגנה לזכיין הישראלי.

מאז הודעתה של בן אנד ג'ריס העולמית, חברת הבת של יוניליוור, החלו ישראלים רבים לקרוא להחרמת המותג ולהפסיק לקנות את הגלידות שלו. בתגובה הוציא הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריס בארץ, אבי זינגר, הודעה בה קרא ""אל תפסיקו לקנות בן אנד ג'ריס".

זינגר הסביר כי המפעל הישראלי שנמצא בבאר טוביה מעסיק 160 עובדים בדרום הארץ. בנוסף אמר הזכיין, כי החברה תומכת במכירה ביהודה ושומרון אך יוניליוור הם אלו שהתנגדו והודיעו שלא יחדשו את החוזה: "אני רוצה שכולם יבינו שלא אנחנו אלה שלא רוצים למכור. אני רוצה שיקנו בן אנד ג'ריס כדי לחזק את המפעל הישראלי. שלא יחרימו אותנו", אמר זינגר.

בתגובה החליטה רשת הגלידות דלי קרים הישראלית לפרגן לזכיין הישראלי. "כמו הרבה דברים בחיים, הנושא מעט יותר מורכב מאשר לפסוק אותו מיד ב"חרם צרכני"", נכתב בחשבון הפייסבוק של דלי קרים. "הזכיין הישראלי של "בן אנד ג'ריס" בישראל מפרנס מאות עובדים ישראלים בדרום, לפחות עד תום תקופת הזיכיון בעוד כשנה וחצי - כך שלהפסיק לצרוך מהגלידה שלהם אומר פגיעה ישירה בתעשייה מקומית.

"כבעלי מפעל בראשון לציון שמייצר גלידה למעלה מ-32 שנה, נוכל רק להזדהות, לתת כתף תומכת ולהמשיך לעודד צריכת גלידה מקומית. למען הסר ספק: כשזה מגיע לגלידה, אין מקום לפוליטיקה. ערך המשפחתיות שחרטנו על דיגלנו אומר לעזור בעת צרה, גם ובמיוחד אם מדובר במתחרה ישיר. למרות שאין על הרום צימוקים שלנו ואף פעם לא הייתה כאן באמת תחרות".
תגיות:

תגובות