חם ברשת

ממשבר לצמיחה

אורית הרגישה שהיא צריכה שליטה בחיים. רחל מביאה את הדמות של אמא שלה לכולן ופיני מפיץ למשפחות שכולות את המסר: אתם לא לבד. הכירו את האנשים שניתבו את האובדן הפרטי שלהם לתועלת הכלל ודווקא מהמקום הכואב – מוסיפים אור בעולם

  • עמיחי כהן
  • פורסם 01/06/23
  • 22:12
  • עודכן 05/06/23
צילום: pixabay

הם שלושה מתוך חבורת אנשים, שפתאום באמצע החיים ספגו מכה אנושה, אובדן של אנשים קרובים, שאיימו למוטט אותם לחלוטין. ולמרות זאת, הם לא רק קמו והתאוששו, אלא עוד עשו זאת למען המדינה והחברה. שלוש דוגמאות שמלמדות איך אפשר לצאת מהמשבר לצמיחה.

משמחים את כולם ללא אף הבדל

אורית מרק אטינגר, בעבר בעלת טור ב'מצב הרוח', נשואה לדניאל ואם לצור שחר בן השנתיים, באה ממשפחה של עשרה אחים מעתניאל. בשנת 2016 איבדה את אביה מיכי מרק הי"ד בפיגוע ירי, בו גם אמא שלה נפצעה אנוש יחד עם שני אחיה. ב-2019 איבדה את אחיה הבכור שלומי שנהרג בתאונת דרכים בעת מילוי תפקידו במשרד ראש הממשלה.

בעקבות האובדן הקימה אורית את עמותת 'אור מיכאל' לזכרו של אביה. חברי העמותה לקחו על עצמם לעבור בבתי החולים ולשמח את האנשים. בנוסף היא גם מעבירה הרצאות.

למה הרגשת צורך להקים את העמותה?

"האבדן הוא קשה ומטלטל ומערער את הכל. פתאום הרגשתי שיש לי חוסר שליטה מטורף על החיים שלי. ברגע אחד לאבד אבא, אבל גם אמא לא הייתה בבית בגלל השיקום, ונותרנו בבית רק האחים. מחוסר שליטה הרגשתי שאני חייבת שליטה ורוצה להרגיש שיש דברים בידיים שלי".