חם ברשת

יום עצמאות שמח לליבריה: הפאדיחה הדיפלומטית של לפיד

שר החוץ הטרי התכוון לברך את "בת הברית הקרובה ביותר של ישראל" לכבוד יום עצמאותה ה-245, אך ברך מדינה אחרת, וחזר על טעות שעשה הנשיא הנכנס הרצוג

צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מה קרה ליועץ התקשורת? יאיר לפיד מכהן בתפקיד שר החוץ במשך 20 ימים וכבר עשה את הטעות הדיפלומטית הראשונה. בציוץ שהעלה לטוויטר, התכוון שר החוץ לברך את ארצות הברית לרגל יום העצמאות שנחגג היום במדינה, אך בטעות הוסיף את דגל מדינת ליבריה האפריקנית, הזהה לדגל ארה"ב, לצד דגל מדינת ישראל.

הציוץ שנמחק
הציוץ שנמחק
צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

ברשת שמו לב לטעות ומיהרו להתבדח על כך. דקות לאחר מכן הציוץ נמחק ובמקומו עלתה הברכה מחדש, אך הפעם ללא האימוג'י של הדגלים. גם הפעם הגולשים לא נשארו חייבים.

אחד הגולשים כתב: "איפה הדגל???? לא מצאת את האחד הנכון??". אחר כתב: "עכשיו רק תשתדל לא להרוס את היחסים איתם!". גולש נוסף הוסיף את תמונתו של נשיא ליבריה וכתב: "ג'ו ביידן הוא נשיא המעצמה הגדולה שחוגגת היום 245 שנות שגשוג חרות וחופש. מזל טוב ג'ו".

לפיד עושה הרצוג

שר החוץ הטרי יכול להתנחם בעובדה שהוא אינו הראשון למצוא את עצמו בתקרית דיפלומטית שכזו. בשנת 2016 טעות דומה עשה הנשיא הנכנס, בוז'י הרצוג, כשהיה אז יו"ר האופוזיציה. הרצוג, שביקש לברך בטוויטר את פורטוגל על זכייתה בתואר אלופת אירופה בגמר גביע היורו, צירף למילים "viva Portugal" את דגל אפגניסטן.

הטעות המביכה של בוז'י הרצוג
הטעות המביכה של בוז'י הרצוג
צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

תגובות