חם ברשת

"אין סימטריה": ליאיר שרקי נמאס מהשוואת האלימות היהודית לערבית | צפו

בפאנל באולפן טען העיתונאי, אח שכול בעצמו, כי אין מקום לסימטריה בין אלימות המגיעה מהצד היהודי ל"טרור הערבי, השיטתי, הרצחני" שנמשך לאורך שנים. חברי הפאנל תקפו את דבריו | צפו בעימות באולפן

שרקי ומג'אדלה
צילום: צילום מסך חדשות 12

מעיתונאים ועד פוליטיקאים: אירועי האלימות בירושלים וברחבי הארץ בימים האחרונים עוררו לא מעט גינויים ברחבי הקשת הפוליטית. אמש (ראשון) החליט העיתונאי יאיר שרקי לצאת באמירה נחרצת שכמעט ולא נשמעת בתקשורת בימים אלו.

בפאנל באולפן של התכנית "שש עם עודד בן עמי" אמר שרקי, בעצמו אח שכול, כי אין סימטריה בין האלימות מהצד הערבי לבין האלימות המגיעה מהצד היהודי. "יש איזה ניסיון בימים האחרונים לייצר סימטריה כאילו זה משני הצדדים", אמר. "אז כן היו אמירות גזעניות ואירועים אלימים גם מהצד היהודי, אבל אין סימטריה, זה לא דומה לטרור הערבי, השיטתי, הרצחני, שרוצח יהודים".

דבריו זכו לביקורת מצד חברי הפאנל האחרים: הקולגה של שרקי, כתב המשטרה אבי נוסבאום ומגיש רדיו א-נאס, העיתונאי מוחמד מג'אדלה, שמגיע לעיתים קרובות להתארח באולפן, תקפו. מג'אדלה אמר כי לא היה אף אירוע רצח מצד ערבים בימים האחרונים ו"מה שאתם מכנים 'טרור הטיק-טוק' - הצעירים שנעצרו שם זה קטינים שבאמת לא מצאו מקום לשבת וזה מה שראיתם בסוף". יחד עם זאת, אמר כי אין הצדקה למעשים.

נובסאום הוסיף כי אין צורך בהשוואות וכי המעשים בשני הצדדים ראויים לגינוי. בשלב זה התערב המנחה, בן-עמי, ואמר: "תודה לאל אין רציחות". בתגובה תהה שרקי: "אין סימטריה? בטרור הרצחני?". נוסבאום ומג'אדלה היתממו: "אבל מי נרצח?", שרקי השיב: "אלף יהודים נרצחו בתקופת אוסלו, אח שלי נרצח". 

לסיכום אמר שרקי: "אין רציחות? איפה אתם חיים בעשור האחרון? אני חי בישראל, אני ירושלמי. מה זה אין רציחות? ואגב אני מקווה שזה יסתיים בלי שדם יהודי נוסף יישפך. בלי שדם בכלל יישפך".

תגובות