קורונה

אזרחים נתקלים בבעיות בהוצאת התו הירוק

כתבנו שקיבל את מנת החיסון השלישית בשבוע שעבר, הוציא תו ירוק שתוקפו עד 31.12.21 וגילה שתוקפו פג תוך שבוע

תו ירוק. אילוסטרציה

בשעות האחרונות התברר שההודעה על ביטול התו הירוק הקודם חלה משום מה גם על אזרחים שקיבלו לאחרונה תו ירוק חדש לאחר שחוסנו שלש פעמים. להבהרת התמיהה על הצעד המוזר הזה אתאר את המקרה האישי שלי ברור שהצעד הזה פוגע בהמונים ובמיוחד בגילאים המבוגרים ולא דווקא בי אישית.

לפני שבוע, יום ראשון, ה' דחול המועד סוכות (26.9.2021) נסעתי למגן דוד אדום בסניף קופת חולים במודיעין (בישוב שלי, קיבוץ שעלבים, אין תחנה של מד"א) על מנת לבקש אישור לחיסון השלישי (ה"בוסטר") ותו ירוק. משום מה ביום בו קיבלנו את הבוסטר סירבו לתת לנו אישור כל שהוא בכתב. היינו בין הראשונים לקבל חיסון זה. איש מגן דוד היה אדיב מאד ושלח לנו לאימייל, תוך דקות אחדות, תו ירוק חדש שתוקפו עד 31.12.21.

אמש, כשנתקלתי בקשיים להעביר את התעודה להדפסה, טלפנתי למוקד משרד הבריאות, כפי שהוצע לי לעשות באתר. המתנתי לתשובה כמעט חצי שעה ואז קבלתי "בשורה טובה": לא רק בעלי תו ירוק ישן אותו קיבלו לאחר החיסון השני, אלא גם אתה שקיבלת תו חדש לפני שבעה ימים בדיוק בתוקף ליום האחרון של השנה האזרחית, תצטרך להתחיל הכל מחדש". ואז אמר לי רוביר נציג המוקד: "אבל, לא אוכל לתת לך את התו החדש עכשיו מאחר שהכל עדיין בשלבי התארגנות מחדש. מציע לך לצלצל הערב בשבע או בשמונה בתקווה שאז תוכל לקבל אותו".

לשאלתי כמה זמן אאלץ להמתין על הקו חצי שעה או שעתיים, רוביר לא ידע כמובן לענות ואולי בכלל לא יענו לי. "מדוע הזלזול הזה בציבור ומדוע כל שבוע משנים את ההוראות?" שאלתי, "אתה בטוח שאין פה טעות בהבנת הנקרא כך שאזרח כמוני שבזבז כבר זמן רב בשבוע שעבר וגם היום, אמור להתחיל הכל מחדש?"

התשובה: "כן ב-300 אחוז". ומדוע? "כך נקבע. כל האישורים שניתנו עד אתמול בטלים". ועוד שאלתי ממש מתוך זעם: "מדוע משרד הבריאות, עושה ממש צחוק מהציבור, בלשון העם?". כך נקבע וזהו, אמר האיש. לא היה טעם להוסיף ולשאול מה המחיר הכספי של ה'פשלה' הזו בשעות העבודה של עובדי משרד הבריאות ושל הציבור כולו. אולי לשר הבריאות ניצן הורוביץ פתרונים?

דוברות מטה הקורונה ומשרד הבריאות לא מצאו לנכון להגיב על תוכן הדברים בכתבה.

תגובות