צבא וביטחון

ניצב משה ברקת הודיע על פרישה מהמשטרה

בנוסף למפקד מחוז המרכז שהודיע למפכ"ל על פרישתו לאחר ש"חש מיצוי", יעזבו את תפקידם נשיאת בית הדין למשמעת והיועצת המשפטית של המשטרה

ניצב משה ברקת
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בתום 30 שנות שירות במשטרת ישראל מפקד מחוז מרכז, ניצב משה ברקת, הודיע היום (שלישי) למפכ"ל, רב ניצב שבתאי, כי החליט לפרוש מהמשטרה בחודשים הקרובים.

במסגרת שירותי מילא ברקת (54), תושב מודיעין, שורה של תפקידים בהם עוזר המפכ"ל, מפקד מרחב דוד במחוז ירושלים, ראש חטיבת השיטור באג"ם, המזכיר הביטחוני לשר לביטחון פנים, מפקד מחוז יהודה ושומרון, ותפקד בשש השנים האחרונות כמפקד פיקוד המרכז.

ברקת אמר למפכ"ל כי קיבל את ההחלטה לאחר שחש מיצוי של מסלול החיים וכעת הוא בוחר לצאת לדרך חדשה. מפקד המחוז סיכם עם שבתאי כי ימשיך בתפקידו ככל שידרש עד לאיתור מפקד מחוז חדש, ולאחר השלמת הליך העברת המקל לשם שמירה על הרצף הפיקודי ויציבות הפעילות במחוז.

אל ברקת מצטרפות שתי נשים שהודיעו על התפטרותן מהמשטרה: נשיאת בית הדין למשמעת, תת ניצב רקפת לוין גורדון, והיועצת המשפטית של המשטרה, תת ניצב איילת אבישר.

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) בתגובה לפרישתו של ברקת: "הכשל שהתגלה בתפקוד המשטרה בזמן פרעות תשפ"א מצדיק גל של התפטרויות, אולם אין די בכך. האירועים בערים המעורבות חשפו כשל משמעותי בשיטת ההפעלה של משטרת ישראל ובקריאת המציאות המורכבת של ערביי ישראל שחלקם מסרבים להכיר במדינת ישראל כביתו של העם היהודי".

תגובות