צבא וביטחון

טרגדיה בצה"ל: שני קצינים נהרגו ע"י חייל בשל טעות בזיהוי

הותר לפרסום כי רס"ן אופק אהרון ורס"ן איתמר אלחרר ז"ל נורו ע"י קצין שחשד כי מדובר במחבלים. דובר צה"ל: "מטובי בנינו". שר הביטחון גנץ: "נעשה הכל כדי שאסון כזה לא יחזור"

אופק אהרון ז"ל (מימין) ואיתמר אלחרר ז"ל
צילום: דובר צה"ל

"טובי בנינו": רס"ן אופק אהרון ורס"ן איתמר אלחרר, שני מפקדי פלוגה מיחידת אגוז, נורו הלילה (בין רביעי לחמישי) בבסיס נבי מוסא שבבקעת הירדן. הודעה נמסרה למשפחות החיילים. הרמטכ"ל הוזנק למקום ויערוך תחקיר.

הותר לפרסום כי רב-סרן איתמר אלחרר ז"ל (26) מבני ראם, ורב-סרן אופק אהרון ז"ל (28), הם מפקדי הפלוגה שנורו הלילה למוות.

במועצה האזורית נחל שורק ספדו לאלחרר: "'כִי עָלָה מוות בְּחַלּוֹנֵינוּ'. בלב כבד אנו פותחים את הבוקר בבשורת איוב. איתמר אלחרר מבני ראם הוא קצין צה"ל שנהרג הלילה בפעילות מבצעית בבקעת הירדן.

"איתמר בן 26 בנופלו, בנם של דבי ומוטי נישא רק לפני שנה לאור בחירת ליבו ושירת כקצין מוערך מאוד ביחידת אגוז. איתמר יזכר בליבנו תמיד כאדם ערכי, חייכן וצנוע שערכיו ואהבתו הגדולה לארץ ולאדם הם אלו שאפיינו את חייו ודרכו.

"משפחת אלחרר היקרה, אין מילים להביע את ההלם והכאב. קהילת נחל שורק כולה כואבת איתכם את האסון הנורא ומשתתפת בצערכם הבלתי נתפס. משמים תנוחמו. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. פרטים לגבי ההלוויה ימסרו בהמשך".

אירוע הירי ארע סמוך לשעה 23:00 הלילה. מפרטים ראשוניים עולה כי שני הקצינים יצאו לפטרול מסביב לבסיס בתום אימון, במהלכו זיהו אדם חשוד ופתחו לעברו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי באוויר. קצין נוסף מהיחידה, שסבר כי מדובר במחבלים, פתח לעבר השניים בירי ופצע אותם באורח אנוש. השניים טופלו בשטח על ידי צוותי רפואה ופונו במסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - שם נקבע מותם.

צה"ל פתח בחקירה האירוע, כאשר על פי דיווחים גם הרמטכ"ל ייקח חלק בתחקיר. ההודעה נמסרה למשפחותיהם של הלוחמים.

"לילה קשה כואב ומצער", אמר הבוקר דובר צה"ל, תא"ל רן כוכב, לרן בימיני ברדיו 'כאן רשת ב'. "בסיומו של אימון של אחת היחידות המיוחדות, בשטחי האש של נבי מוסא במזרח מדבר יהודה, שני מפקדים מהכוח יצאו לסיור, ביצעו נוהל מעצר חשוד וירו באוויר. לוחם מהיחידה מזהה את הפעילות כפח"ע. כתוצאה מהירי נהרגו שני מפקדים".

כוכב הוסיף: "שני המפקדים - מטובי בנינו, זו אבדה כואבת. אחת לכמה שנים קורה אירוע כזה בשוגג. כשמדובר בלוחמים וקצינים ביחידה מובחרת זה כואב שבעתיים. בעבר היו יותר אירועי ירי דו-צדדי. נדע להקטין את המספרים".

שר הביטחון, בני גנץ, מסר בתגובה: "‏צער עמוק הבוקר על מותם של שני קציני צה"ל מיחידת אגוז בבקעת הירדן. לצערי, אין דבר שיוכל להשיב את האובדן הגדול למשפחות, לחברים ולרעים לנשק. צה"ל נמצא כבר מהלילה בעיצומו של תחקיר מקיף ואנו נעשה הכל כדי שאסון כזה לא יחזור. יהי זכרם ברוך".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, מסר: "זהו בוקר עצוב מאוד. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחותיהם של שני הקצינים אשר נהרגו הלילה בתאונה טראגית. שני המפקדים הקדישו את שנותיהם הטובות ביותר לביטחון ישראל ולהגנה על המולדת. עם ישראל כולו אבל על לכתם. צה"ל מתחקר את האירוע הקשה והלקחים הנדרשים יופקו. יהי זכרם ברוך".

תגיות:

תגובות