צבא וביטחון

ח"כ בן גביר: "אעביר את לשכתי לשכונת שמעון הצדיק"

בתגובה לפציעת אישה בעקבות יידוי אבנים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, הודיע חבר הכנסת כי אם המשטרה לא תטפל בנושא - יקבע את לשכתו הפרלמנטרית במקום

ח"כ בן גביר
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

המתיחות בירושלים נמשכת: נרשמו אירועי אלימות בין היתר בהפגנה בשכונת שיח' ג'ראח שבמזרח ירושלים, במהלכה עשרות מפגינים ערבים יידו אבנים ובקבוקים לעבר כוחות משטרה וחסמו את ציר התנועה. כמו כן, ערבים יידו אבנים לעבר בית בשכונת שמעון הצדיק וכתוצאה מכך נפצעה אישה ונזקקה לטיפול רפואי.

במהלך ההתפרעויות בשכונת שיח' ג'ראח נעצרו 2 חשודים ביידוי אבנים ותקיפת שוטרים. המשטרה פיזרה את ההפגנה תוך שימוש באמצעים, לאחר שזו הוכרזה כלא חוקית. "משטרת ישראל תאפשר את זכות המחאה כל עוד זאת מתקיימת בגבולות החוק ולא הופכת למפגן אלימות תוך פגיעה בכוחות המשטרה והציבור", כך נמסר ממשטרת ישראל.

עימותים בירושלים (ארכיון)
עימותים בירושלים (ארכיון)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתגובה לאירוע בשכונת שמעון הצדיק, הודיע ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) כי אם המצב לא יטופל, יקבע את לשכתו במקום. "הכתובת מזמן על הקיר, סבל התושבים בשכונת שמעון הצדיק לא פוסק", כתב ח"כ בן גביר. "יידויי אבנים, צעקות ואיומים . עכשיו יש גם פצועה מיידוי אבנים שפונתה לבית החולים. משטרת ישראל ומערכת המשפט חייבים להפנים שמדובר בקבוצת פורעים טרוריסטים צמאי דם ושטופי שנאת יהודים".

והוסיף: "חייבים לנהוג ביד קשה ולהחמיר בענישה. רק הרתעה תביא להפסקת הטרור. אם המצב לא יטופל והמשטרה תגיע לעשות סדר, אקבע את לשכתי הפרלמנטרית במקום. אולי זה מה שישכנע את בכירי המשטרה להחליט שחייבים לעשות סדר ולפעול בשטח".

בתוך כך, נרשמו הלילה עימותים בן חברי מפלגת הציונות הדתית לרע"מ. ח"כ ואליד טאהא (רע"מ) כתב אמש: "אנחנו עומדים באופן מלא לצד עמנו הפלסטיני ומגנים את כל מעשי הכיבוש והמתנחלים נגד בני העם שלנו. עמדתה של רע"מ תומכת בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית ובירתה ירושלים המזרחית, כולל מסגד אל - אקצא.", כך על פי דיווח של העיתונאי מוחמד מג'אדלה.

בתגובה לדברים ובהמשך להקלטות שפרסם העיתונאי עמית סגל, ובהן נשמעת תוקפת אותו, כתב סמוטריץ': "איילת, אלו השותפים החדשים שלך? מפלגה תומכת טרור שלא מסוגלת לגנות פיגוע רצחני?".

ח"כ בן גביר צייץ בתגובה לדבריו של טאהא: "עם תומכי הטרור האלה, לא נשב ולא נחזק!".

תגובות