צבא וביטחון

חיילות אולצו בפקודה להשתתף בכנס בנושא להט"ב

חיילות המשרתות במפקדת בסיס של אחת מחטיבות החי"ר של פיקוד הדרום ביקשו מהמפקד להשתחרר מההרצאה אך ספגו צעקות. מדובר צה"ל לא התקבלה תגובה

אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

צה"ל במבוכה: חיילות המשרתות במפקדת בסיס של אחת מחטיבות החי"ר של פיקוד הדרום, התלוננו כי נכפו ע"י גורמי הפיקוד בבסיסן להיכנס להרצאה בנושא 'יציאת להט"בים מהארון', ואשר שיבחה את תופעת הלהט"ביות. ההרצאה היתה חובה בפקודה ללא אפשרות שיחרור.

המרצה, אל"מ עדי ורדי, קצינה בשירות קבע, הטיפה לחיילים ולחיילות במהלך ההרצאה, בנושאי יציאה מהארון והתמודדות עם נטיות שונות, בלתי קונבנציונליות.

מספר חיילות שהבינו שמדובר ב'הינדוס תודעתי' פנו למפקדיהן וביקשו שיחרור מהשתתפות באירוע שהוגדר בפיהן 'הטפה ללהט"ביות', נענו בשלילה ואף ספגו צעקות על 'השתמטותן'. הן הגישו קבילה הוגשה על כך למשרד הבטחון.

בעקבות המקרה פנה ארגון תורת לחימה, במכתב חריף למפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו שבו כתבו: "לא ייתכן כי ביחידה צבאית תתבצע כפיה להט"בית נגד חיילים וחיילות, הנראית כמו מורשתו של הסוטה (לכאורה) גל אוחובסקי. חובת כל מפקד לעצור שטיפת מוח פרוגרסיבית רדיקלית זו שאין מקומה בסדר היום של הצבא ומשאביו, בוודאי לא בכפיה הנוגדת את כבוד האדם, ומעודדת בצה"ל עיסוק לא-ממלכתי בשנוי במחלוקת".

מנהל ארגון 'תורת לחימה' סרן (מיל') הרב אביעד גדות אמר ל'מצב הרוח': "מדובר בפגיעה כואבת בכבודן של חיילות בצה"ל ובכפיה נגדן. מקור הטמעת אג'נדות אלו היא היוהל"ם, קצינה בדרגת תת-אלוף, דרגה המקבילה למפקד אוגדה. כל מטרתה ומשימתה הינה טישטוש מגדרי, המיובא מאזורים רדיקליים מאד באקדמיה ובעולם. רק אשתקד התפרסם כי אותה כי צוות יוהל"ם הוטס בפיקודה של היוהל"ם דאז וכיום הפצ"רית אלוף יפעת תומר-ירושלמי ל'כנס מגדרי' בספרד מתקציב הביטחון, חרף קיצוצי טיסות בתקופת הקורונה. אנו קוראים לרמטכ"ל כוכבי, שנעתר לדרישתנו להוציא את פעיל הלהט"ב הקיצוני והפוגעני גל אוחובסקי מצה"ל, לעקור מהשטח גם את מורשתו הרעה, הפוגעת בחיילות וחיילים".

עד לשעת סגירת הגיליון של 'מצב הרוח' לא נתקבלה תגובת דובר צה"ל, והדבר מעיד כנראה על מבוכה וקושי להתמודד תקשורתית עם האירוע המביך.

תגובות