צבא וביטחון

הממשלה אישרה: ראש השב"כ החדש הוא רונן בר

בר בן ה-55, נשוי ואב לשלושה. החל את שירותו הביטחוני בסיירת מטכ"ל, כיהן במספר תפקידים בשב"כ וקיבל מספר פרסי ביטחון על מבצעים שהוביל ויחידות בהן עמד בראשן

צילום: קובי גדעון, לע"מ

בצל הדיווחים על מכתב אנונימי ובו תלונה המייחסת לו התנהגות בלתי הולמת, הממשלה אישרה היום (שני) את מינויו של רונן בר לראשות השב"כ. המינוי יכנס לתוקף ביום חמישי הקרוב (14.10).

רונן בר בן ה-55, שאוזכר עד היום כ-ר', נשוי ואב לשלושה. מקום מגוריו אסור בפרסום. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד.

את שירותו הצבאי החל כלוחם בסיירת מטכ"ל ולאחר מכן התגייס לשב"כ כלוחם ביחידת המבצעים. במסגרת שירותו, לחם ופיקד על מבצעים רבים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובלבנון. בשנת 2011 הוא מונה לראש אגף המבצעים בשב"כ, בשנת 2016 הוא מונה לראש אגף המטה האחראי על בניין הכוח של הארגון ובשנת 2018 מונה לסגן ראש השב"כ וכיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.

במהלך השנים הוענקו מספר פרסי ביטחון למבצעים שהוביל ראש השב"כ החדש וליחידות בראשן עמד.

רונן בר ושר הביטחון גנץ
רונן בר ושר הביטחון גנץ
צילום: אריאל חרמוני - משרד הבטיחון

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברך אותו: "רונן הוא לוחם אמיץ ומפקד נועז, שעסק לאורך כל חייו במשימה העליונה מכולן - הגנה על ביטחון ישראל. הוא סיכן את חייו לא פעם למען המולדת. רונן צמח בשורות הארגון ושירת בו בשורה של תפקידים שונים, בהם תרם תרומה כבירה לשמירה על ביטחון המדינה ואזרחיה. עם כניסתו כעת לתפקיד ראש השב"כ, אני בטוח כי הוא יצעיד את השירות קדימה לפסגות חדשות של עשייה ומצוינות".

שר הביטחון, בני גנץ, ברך על המינוי: "רונן, בשמי ובשם כל מערכת הביטחון, בהצלחה. אנו מכירים שנים ארוכות, ואני בטוח שתבצע את תפקידך במסירות, במקצועיות, ובממלכתיות ותביא את הארגון לשיאים חדשים. בשנים האחרונות, שיפרנו משמעותית את זה שיתוף הפעולה הבין-ארגוני, וביחד נמשיך ונפעל כאגרוף אחד נגד הטרור ולמען ביטחון ישראל."

תגובות