צבא וביטחון

בלוגר אמריקני: ישראל רכשה חיסונים לסוריה תמורת החזרת הצעירה

בבלוג האמריקני "תיקון עולם" דווח כי חיסונים רוסים בשווי מיליוני דולרים נרכשו עבור סוריה במסגרת העסקה. נתניהו הבהיר: "אפילו לא חיסון אחד ישראלי הלך לדבר הזה"

  • פורסם 20/02/21
  • 18:46
  • עודכן 20/02/21
צילום: דוד כהן, פלאש 90

ריצ'ארד סילברסטון מהבלוג האמריקני "תיקון עולם", טען אמש כי ישראל רכשה במליוני דולרים חיסוני "ספוטניק" רוסים עבור סוריה, כחלק מהעסקה להחזרת הצעירה הישראלית חצתה את הגבול לסוריה. דיווח דומה נכתב גם בעיתון "הגרדיאן" הבריטי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר הערב (מוצ"ש) במענה לשאלת 'כאן חדשות' כי "אפילו לא חיסון אחד ישראלי הלך לדבר הזה".

הצעירה, בת 22 ממודיעין עילית שזהותה נאסרה לפרסום, ניסתה מספר פעמים בעבר לחצות את הגבול; תחילה ניסתה לעבור את גדר המערכת לעזה, בהמשך ניסתה לחדור ליריחו, ופעם ניסתה לחצות את הגבול עם ירדן. בפוסט שהעלתה מהביקור ביריחו כתבה: "אני לא מכירה בקווים שלכם. לא ירוק, לא כחול, לא סגול. גם קו אדום לא יעצור אותי". תמונות נוספות בעמוד הפייסבוק מציגות טיול שערכה בוואדי קלט. בפוסט אחר בו היא נראית מחוברים עם ילדים ערבים כתבה הצעירה: "הם לא בני דודים הם אחים".

בישראל טרם הותר לפרסום המחיר הנוסף לעסקת חילופי השבויים. למרות זאת, ח"כ אחמד טיבי צייץ אתמול בטוויטר: "בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלסטינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל (אחריות של כח כובש). האם חייבים להמתין שיהודי/יה יחצה את הגבול לעזה כדי לזכות בחיסון ? אפשר אחרת. זה החוק הבינלאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפדמיולוגי רציף".

בכירים במשרד הבריאות נועדו עם מקביליהם הפלסטינים

בתוך כך, בכירי משרד הבריאות ובהם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, וראש בריאות הציבור, דר' שרון אלרעי-פרייס, קיימו אתמול פגישת עבודה מקצועית, בתיאום מתאם פעולות הממשלה בשטחים, במשרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה עם מקביליהם הפלסטינים וגורמי מקצוע נוספים.בפגישה נדונו נושאי הבריאות ברשות הפלסטינית, ובכללם הקורונה.

"מתוך הבנה שישראל והפלסטיניים חיים בתא שטח אחד, והעובדה שהתפשטות הקורונה ברשות הפלסטינית עלולה להשפיע גם על מצב התחלואה בקרב תושבי ישראל, בכירי המשרד ביקרו בחמ"ל הבריאותי ושמעו הערכת מצב על החולים ברש"פ, נתוני התחלואה ברשות, החקירות האפידמיולוגיות המתקיימות והמחקרים המתבצעים. כמו כן, ביקרו בבית החולים בעיר ובמחלקת הקורונה", נמסר ממשרד הבריאות .

 

תגובות