פוליטי

אושר בוועדת הכספים: הטבות מס לספורטאים זוכי מדליות

כלל חברי ועדת הכספים תמכו בהצעת החוק שתפטור ממס את המענקים לזוכי המדליות במשחקים האולימפיים, הפראלימפיים, אליפויות עולם ואליפויות אירופה. רשות המיסים לא התנגדה

יו"ר ועדת הכספים, אלכס קושניר
צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

ועדת הכנסת אישרה היום (שני) לקריאה שניה ושלישית בכנסת את החוק שנותן הטבות מס לספורטאים זוכי מדליות. המדליסטים של שנת 2021 יהיו זכאים להטבה רטרואקטיבית.

הצעת החוק, שמטרתה לתמוך בספורטאים המייצגים את ישראל, כוללת פטור ממס על המענקים לזוכי המדליות במשחקים האולימפיים ופראלימפיים, ולדרישת חברי הוועדה והיו"ר, ח"כ אלכס קושניר, יכללו גם זוכי אליפויות העולם, אליפויות אירופה, משחקי העולם ואליפויות אחרות מוכרות בעניין.

עוד נקבע כי ספורטאים שזכו במדליות בתחרויות אלו בשנת 2021, יהיו זכאים להטבת המס רטרואקטיבית לשנת 2021. הספורטאים שיהיו זכאים להטבה הם זוכי המקום הראשון, השני והשלישי בתחרויות.

הצעת החוק זכתה לתמיכה של כלל חברי הכנסת בוועדה וברשות המיסים הודיעו כי לא יתנגדו אליה.

יו"ר הוועדה, ח"כ קושניר (ישראל ביתנו), אמר בסיום הדיון: "הצעת החוק הזו היא ממשלתית אבל הצטרפו אליה הרבה מאוד חברי כנסת - יוסי שיין, יריב לוין, אופיר כץ, סימון דוידסון, הם יזמו את הצעות החוק הפרטיות שמוזגו להצעת חוק אחת. סוף סוף מדינת ישראל תוקיר את ההשקעה של כל אלה שמשקיעים כל חייהם כדי להגיע להישגים האלה, ועומדים בסוף על הפודיום תחת דגלי ישראל, וזה הדבר הקטן שאנחנו יכולים לעשות עבורם".

תגיות:

תגובות