פוליטי

בצל הביקורות: השר שטרן הסיר מועמדות לתפקיד יו"ר הסוכנות

לאחר שאמר בראיון כי גרס תלונות אנונימיות על הטרדות מיניות, שר המודיעין מסביר: "אני לא תמיד פוליטיקלי קורקט אבל נאמן לערכי. מתנצל בפני מי שנפגעה או נפגע"

"מתנצל". השר שטרן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על רקע ההתבטאויות שעוררו סערה ציבורית, שר המודיעין, אלעזר שטרן, הודיע היום (שלישי) כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית: "מתנצל בפני מי שנפגעה או נפגע".

כזכור, השבוע התראיין השר ברדיו 103FM בנוגע למכתב האנונימי ובו נטען כי ראש השב"כ החדש נהג בצורה שאינה הולמת. שטרן, אלוף במילואים, נשאל מה עשה כשקיבל תלונות אנונימיות על הטרדות מיניות כראש אכ"א, והשיב: "המגרסה עבדה מהר מאוד". דבריו עוררו כעס מצד ארגוני הנשים שקראו לבדוק מה נעשה עם התלונות ואף נשמעו קריאות להסיר את מועמדותו.

השר התייחס לדברים בפוסט בפייסבוק בו הודיע על הסרת מועמדותו ליו"ר הסוכנות. "47 שנים אני מגויס לשירות הציבורי הישראלי. חייל של העם היהודי, לוחם ישראלי. מחויב לצה"ל, לחברה הישראלית ולעם היהודי, מחויב לערכים ולמטרות אותם קידמתי כל חיי, בכל תפקיד בו נקראתי לשרת או התנדבתי אליו", כתב שטרן. "יזמתי וקידמתי מפעלים חברתיים. כל חיי פעלתי לטובת שימור זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כל אלה היוו ביטוי לאחריות הרחבה שאני נושא לעתידנו כעם וכמדינה".

"אני לא תמיד פוליטיקלי קורקט ולא תמיד מתנסח היטב", הסביר השר, "אבל תמיד נאמן לאמת, לערכיי ולעשיית טוב. כך גם כאשר יצאתי בראיון נגד העוול שנגרם בתהליך מינויו של ראש השב"כ הנכנס".

לדברי שטרן, החליט להתמודד על ראשות הסוכנות "כדי לתת ביטוי נוסף לשני עמודי היסוד עליהם חונכתי בבית הורי: האחד הבטחת ה"לעולם לא עוד" והשני לעולם לא לעשות הבדלים בין בני אדם, לא לפי דת, גזע, מין או העדפה מינית. לאור ערכים אלה חינכתי והכשרתי אלפים רבים של קצינות וקצינים, חיילות וחיילים שאני גאה בהם. בכל מקום בו הייתי פעלתי לשוויון, לשמירה על כבוד האדם ולמרחב המאפשר גם תלונות וטיפול מעמיק בהן. תמיד גיליתי אפס סבלנות כלפי הטרדות מיניות ופגיעה בכל בת ובן אדם.

"עם זאת", הוסיף, "באווירה שנוצרה, איני מוצא לנכון להעמיד את עצמי כרגע לבחירה לראשות 'הסוכנות היהודית'. אני עושה זאת בידיים נקיות ובלב שלם ויודע שכל שנותיי, עברי ומעשי מעידים על דרכי. אני מתנצל בפני מי שנפגעה או נפגע מהמילים שנאמרו ומן הפרשנות שניתנה להן ומתנצל בפני משפחתי, שעומדת איתן איתי על אף הקושי. אמשיך לפעול ככל יכולתי, בכל מקום בו אהיה, להבטחת עתיד טוב יותר למדינת ישראל ולעם היהודי".

תגובות