פוליטי

בעקבות הקמת השדולה בפרלמנט הבלגי: הנשיא וחברי הכנסת מברכים

ברכות בכנסת בעקבות הקמת השדולה למען השומרון בפרלמנט הבלגי, שהקים יוסי דגן יחד עם חבר הפרלמנט הבלגי קון מטסו.  נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש עם מטסו ובירך אותו, וכך גם ח"כ שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית, ח"כ יוסי טייב ממפלגת ש"ס ועוד.

צילום: דוברות

השבוע הוכרז על  הקמת שדולה למען השומרון בפרלמנט הבלגי, ע"י חבר הפרלמנט קון מטסו, יחד עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן. מטסו הוא חבר במפלגת N-VA,  לשעבר יו"ר הוועדה למלחמה בטרור בפרלמנט הבלגי, מטסו נבחר לבית הנבחרים הבלגי ב-2014, ולפני כן כיהן כראש עיריית אדגם. כיום הוא חבר הפרלמנט הבלגי ונציג אנטוורפן בפרלמנט הבלגי.

השדולה הוקמה לאחר שנים של פגישות בשומרון ובבלגיה, ולאחר שבחודשים האחרונים הגיעה משלחת מהשומרון בסיוע 'קרן שומרון' לפרלמנט הבלגי. השדולה תעסוק במלחמה נגד מימון האיחוד האירופי לטובת השתלטות פלשתינית בלתי חוקית על שטחי C, במאבק כנגד הרשות הפלשתינית ומימון מחבלים בכלא הישראלי, ובעצירת יוזמת האיחוד האירופי לסימון מוצרים ביו"ש. השדולה בפרלמנט הבלגי מצטרפת לשדולות נוספות למען השומרון באיחוד האירופי, בארה"ב ובמקסיקו.
יוסי דגן אמר בפגישה עם חבר הפרלמנט הבלגי: "זהו רגע היסטורי. אנחנו יחד נקים את השדולה שתפעל למען יהודה ושומרון בפרלמנט הבלגי. ליבו של האיחוד האירופי, יחד נעצור את היוזמות שפוגעות ביו"ש ובשאיפות 'השלום' של האיחוד האירופי. צעד ראשון יהיה מלחמה במימון של האיחוד האירופי לבניה בלתי חוקית בשטחי C,  ומימון קמפיין ההסתה והשקר הקרוי בשם המזעזע 'אלימות המתנחלים'. אנחנו מודים לחברנו קון מטסו על חברות בת שנים שבאה עכשיו לידי ביטוי בשיתוף הפעולה הזה".

חבר הפרלמנט מטסו הודה ליוסי דגן: "תודות לחברי היקר יוסי דגן זכיתי לבקר ביהודה ושומרון, ואומר את מסקנותי. המסקנות הן שהמקום הזה שיש מי שקוראים לו גדה מערבית, הבעיה במקום יכולה להיפתר ע"י ישראלים ופלשתינים ללא יותר מדי התערבות בינלאומית.

ח"כ שמחה רוטמן אמר למטסו: "'שאלו שלום ירושלים ישליו אוהביך' – חפשו שלום בירושלים ואהובי ירושלים יהיו בשלום גם כן. החיבור בין ישראל ועיר הבירה ירושלים, מביא שלום לכל העולם. אנו רואים מזה שנים שמה שקורה באזור הזה, משפיע על כל העולם. כשהאזור הזה בשלום - כולם בשלום. הפתרון האמיתי לשלום הוא לדבר את האמת – שזו המולדת שלנו, המולדת היחידה של העם היהודי".

"אני ראיתי שסימון מוצרים לא מועיל כאן, לא לישראלים ולא לפלשתינים. דאגה נוספת היא שבאיזור הזה שנמצא תחת שלטון ישראלי (שטחי C), הרשות הפלשתינית בונה בתים באופן לא חוקי והפעילות הבלתי חוקית הזו ממומנת ע"י האיחוד האירופי. זה דבר שמביא להרבה מתח בין הפלשתינים לישראלים, כך שאנחנו לא עוזרים בזה. בנימה אישית אני רוצה לבקש מהרשות הפלשתינית לשנות את החוק שמאפשר מתן כסף למחבלים בכלא הישראלי. יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות,  אני יכול להבטיח לכם שאני אהיה חבר של יהודה ושומרון, ויחד אנחנו נצליח", סיכם מטסו.

תגובות