משפט ופלילים

מנהלת נורתה בכניסה לבית הספר בעראבה

המנהלת, בשנות ה-40 לחייה, נורתה בכניסה למוסד הלימודים ופונתה לבית החולים במצב בינוני. המשטרה פתחה בסריקות אחר החשודים. משרד החינוך: "חצייה של קו אדום"

ארכיון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הפשיעה בחברה הערבית: מנהלת בית ספר בעראבה נורתה הבוקר (שני) בכניסה למקום עבודתה. המשטרה פתחה בסריקות אחר היורים. במשרד החינוך גינו את האירוע: "מדובר בחציית קו אדום".

מוקדם יותר היום התקבל דיווח במוקד מד"א על אישה בשנות ה-40 לחייה שנורה בסמוך לבית הספר בעראבה הסמוכה לכרמיאל. היא פונתה לבית החולים פוריה בטבריה במצב בינוני. כוחות משטרה הוזנקו למקום והחלו בחקירה וסריקות אחר החשודים בירי.

ממשרד החינוך נמסר: "במשרד החינוך מגנים בחריפות את הפגיעה הקשה במנהלת בית הספר בעראבה. זוהי חצייה נוספת של קו אדום שיש בו כדי לערער ולסכן את המרחב החשוב והמשמעותי ביותר לתלמידים, המוסד החינוכי.

"במשרד קוראים למשטרה להפוך כל אבן, כדי להגיע לפוגעים ולמצות עמם את הדין. על רקע האירוע החמור, המשרד מלווה באופן צמוד את מנהלת בית הספר, ומעניק לה את כל התמיכה הנדרשת. לצד זה, המשרד גם מלווה את התלמידים וצוות ההוראה באמצעות גורמי המקצוע המוסמכים מהשירות הפסיכולוגי הייעוצי, אשר מעניקים להם תמיכה וליווי אישי".

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון, מסרה בתגובה: "הירי אל מנהלת בית הספר בפתח בית הספר הינו מעשה שאסור לעבור עליו לסדר היום. חובת משטרת ישראל לשים את היד על העבריינים ולמצות איתם את הדין. אני בקשר עם הגורמים הרלוונטיים במשרד לביטחון פנים כדי להבטיח את ההגנה של מערכת החינוך מפני מעשים כאלה בעתיד. אני מאחלת למנהלת בית הספר רפואה שלמה וחזרה מהירה לבית הספר".

כזכור, אמש נדקרה למוות אעישה עבאדי בת ה-55 בכפר ג'דיידה מכר, על פי החשד על ידי בעלה שנמלט ונתפס על ידי המשטרה.

תגובות