משפט ופלילים

המחוזי הורה לפרקליטות להעביר חומר נוסף לסנגורי נתניהו ואלוביץ'

השופטים נענו לבקשת סנגורי אלוביץ' ונתניהו וקבעו כי על הפרקליטות לאתר ידנית חומר רלוונטי נוסף במכשיר של ישועה ולהעבירו לידי ההגנה

מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

בית המשפט המחוזי נענה היום (ד') לבקשת פרקליטי בני הזוג אלוביץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו והורה לפרקליטות להעביר חומרי חקירה נוספים לידי ההגנה.

על פי ההחלטה הפרקליטות תאתר חומרים נוספים במכשיר הנייד של עד התביעה אילן ישועה, לשעבר מנכ"ל וואלה, ובכללם התכתבויות עם גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי פרסום, גורמי תקשורת וגורמים מרשויות אכיפה בנוגע לסיקור באתר.

תחילה הביעו בפרקליטות התנגדות אך לבסוף התרצו וסוכם כי החיפוש יתבצע ידנית על פי מילות חיפוש. בית המשפט נענה לבקשת הסנגורים כי החיפוש יתבצע על ידי הפרקליטות ולא על ידי המשטרה שקבעה קודם לכן כי לא מדובר בחומר חקירה רלוונטי. 

עוד נדרשה התביעה להעביר להגנה את אנשי הקשר במכשירו של ישועה, לאחר שהפרקליטות עצמה תסנן גורמים שאינם רלוונטיים ועלולים לפגוע בפרטיותו. השופטים דחו את הבקשה להעביר את כלל החומרים מהמכשיר של ישועה או של עדים אחרים לסנגורים.

את החומר יהיה להעביר להגנה עד 27 ביוני. בעקבות ההיקף הרב של החומר צפויים הסנגורים לבקשת הארכת זמן וללמוד אותה, מה שעשוי להאריך את משך עדותו של ישועה במשפט. 

תגובות