מדיני

חברי קונגרס ניצלו ביקור בישראל למסע השמצות נגד המדינה

צילום: אביחי טבק

שישה חברי קונגרס אמריקנים, מהמפלגה הדמוקרטית, מפלגתו של הנשיא ביידן, חזרו מביקור בישראל ביוזמת אירגון 'ג'יי סטריט' – אירגון השמאל היהודי האנטי-ישראלי בארה"ב, ומיד פתחו במסע השמצות נגד ישראל, כשהם מאשימים ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"התעלמות מוחלטת מחיי פלשתינים", וחשש שהוא מתקדם לעבר "הרס מוחלט של עזה".

בראש המשלחת עמדה הדמוקרטית הבכירה ביותר בוועדת ההקצבות בבית הנבחרים, רוזה דלאורו, מקונטיקט. ואיתה חברי הקונגרס שון קסטן מאילינוי, מדלן דין מפנסילבניה, בקה באלינט מוורמונט, וסאלוד קרבחאל ומארק טקאנו מקליפורניה. בהצהרה שפירסמו עם שובם לארה"ב הם האשימו בגלוי את נתניהו בכישלון להשיג הקלות לפלשתינים.

"אנו מודאגים מאוד מכך שראש הממשלה נתניהו מתקדם לעבר הרס מוחלט של עזה והפגין התעלמות מוחלטת מחיי הפלשתינים", נכתב בהצהרה. "כמעט 30,000 פלשתינים נהרגו - עם כמעט 70,000 פצועים נוספים ואלפי נעדרים. למרבה הבושה הוא לא היה מוכן לאפשר שירותים הומניטריים בהיקף הנדרש".

כמקבילה לרצחנות החמאס, ששת חברי הקונגר גינו גם את מעשי הטבח של החמאס וקראו לשחרור מיידי של יותר מ-130 בני הערובה שנותרו בשבי, מתוכם כ-100 שנחשבים ככאלה שנותרו בחיים.

גורם מדיני בירושלים ביקש בשיחה עם 'מצב הרוח' שלא להתרגש מביקור חברי הקונגרס והצהרתם. "הם הגיעו מקובעים בדעות שלהם, והעובדות לא עניינו אותם", אומר הגורם המדיני בירושלים. "הצגנו להם נתונים, הסברנו להם את ההקשרים, ולא היה עם מי לדבר. בדרך כלל, מול חברי קונגרס דמוקרטים, פרוגרסיבים, יש 3 אפשרויות: או להתעלם מהם, או לתקוף אותם, או לנסות למזער נזקים. חשבנו שנוכל למזער נזקים, ונכשלנו. מצד שני, התהודה בארה"ב להצהרות שלהם לא היתה רצינית. הם לא כאלו חשובים".

 

 

תגובות