בעולם

20 הרוגים בקריסת גשר במקסיקו סיטי

קרוב לשעה 22:30 התרסק הגשר מעל כביש עמוס ויחד איתו רכבת מטרו מלאה אנשים. עד ראיה: "כשהאבק התפזר רצנו כדי לראות אם אפשר לעזור. לא היו צרחות"

זירת האירוע
צילום: REUTERS/Luis Cortes

עשרות אנשים נהרגו ונפצעו הלילה בקריסה של גשר ועליו רכבת מטרו מעל כביש עמוס בעיר מקסיקו סיטי, בירת מקסיקו. על פי דיווח של הBBC הגשר התרסק לפחות מעל מכונית אחת שנסעה מתחתיו. כוחות ההצלה והכיבוי מחפשים כעת ניצולים נוספים.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר בכעשרים הרוגים ולפחות 49 מאושפזים בבית החולים. האירוע קרה בסביבות השעה 22:30 (זמן מקומי) כאשר הגשר ועליו הרכבת קרס והפיץ עשן ואבק לכל עבר. על פי סרטון מהזירה, שתי קרונות תועדו כשהן תלויות על הגשר המפורק וכוחות הצלה ניסו לטפל באנשים שנותרו בהן.

תיעוד קריסת הגשר:

ראש עיריית מקסיקו סיטי, קלאודיה שיינבאום דיברה מזירת האירוע ואמרה כי חילוץ הנוסעים מהקרונות שעל הגשר הופסק מאחר והגשר חלש והוסיפה כי יגיע מנוף כדי לייצב את הקרונות. שיינבאום אמרה כי שבעה אנשים הגיעו לבית החולים במצב קשה, ומוקדם יותר אמרה כי כמות הפצועים עומד על 70. עוד אמרה ראש העיר כי האירוע ייחקר.

שר החוץ המקסיקני וראש העיר לשעבר, מרקו אמבד, צייץ בטוויטר וכתב כי "מה שקרה היום עם המטרו הוא אירוע טרגי. הסולידריות שלי עם הקרבנות ובני משפחותיהם". אמבד הוסיף כי יש לחקור את האירוע ולקבוע את האחריות.

עד ראיה סיפר לרשת הטלוויזיה המקסיקנית: "פתאום ראיתי שהמבנה רועד". עד ראיה נוסף אמר לאתר החדשות El Universal: "שמענו רק רעם חזק ואז הכל התפרק", והוסיף: "כשהאבק התפזר רצנו כדי לראות אם אפשר לעזור. לא היו צרחות. אני לא יודעת אם הם היו המומים".

תגיות:

תגובות