בעולם

לראשונה מזה 52 שנים: חתונה יהודית בבחריין

חתונת בנה של שגרירת בחריין לשעבר בארה"ב התקיימה במלון ריץ קרלטון עם קייטרינג כשר למהדרין: "האווירה הייתה אופורית"

אילוסטרציה
צילום: Photo by Terje Sollie from Pexels

לראשונה מזה למעלה מחצי מאה, התקיימה בבחריין חתונה יהודית כדת משה וישראל.

החתונה ההיסטורית, שנערכה ביום ראשון האחרון במלון ריץ קרלטון בעיר הבירה מנאמה, אורגנה על ידי התאחדות הקהילות היהודיות במפרץ עם קייטרינג כשר למהדרין בפיקוח ההתאחדות האורתודוכסית  - לראשונה בתולדות הממלכה.

הודא נונו, שגרירת בחריין לשעבר בארצות הברית והיהודיה הראשונה בממלכה שכיהנה בתפקיד דיפלומטי, שיתפה את החדשות המרגשות על חתונת בנה בטוויטר.

"אני יודעת עד כמה חתונה של ילד היא משמעותית עבור כל אמא, אבל החתונה הזו אכן הייתה כזו! קשה לי לתאר עד כמה היא משמעותית עבורי".

"החתונה הזו הייתה רגע חשוב עבור המשפחה שלנו, הקהילה כאן בבחריין, וביתר שאת, עבור הקהילה היהודית באזור", אמר אבראהים דאווד נונו, בן דודה של הודא ונשיא איגוד הקהילות היהודיות במפרץ. "האווירה הייתה אופורית כשישבנו סביב החופה שמסמלת את הבית החדש שנבנה על ידי בני הזוג ואת ההזדמנות להמשיך ולפתח את החיים היהודיים באזור".

הרב אלי עבאדי, שניהל את החתונה, הוסיף כי "כל החתונות הן מרגשות משום שאנחנו חוגגים את יצירתה של משפחה יהודית חדשה. זה מאוד מספק עבורי לראות התעוררות מחדש של החיים היהודיים באזור ולסייע למשפחות היהודיות באזור מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ (GCC).

טקס החופה מהווה אבן דרך משמעותית עבור הקהילה היהודית במדינת המפרץ, היחידה באזור עם בית כנסת פעיל, שחתמה על הסכמי אברהם לנרמול היחסים עם מדינת ישראל בספטמבר 2020.

תגיות:

תגובות