בעולם

"לא עוד גלידת דובדבנים": המחאה הפרטית של ראש עיריית ניו יורק

ביל דה בלאזיו מצטרף למחאה נגד חברת בן אנד ג'ריס: "תנועת ה-BDS מערערת את השלום במזרח התיכון"

ביל דה בלאזיו ראש עיריית ניו יורק
צילום: צילום Gage Skidmore באדיבות ויקימדיה

המחאה העולמית מתרחבת: ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הצטרף אתמול (שלישי) למחאה נגד חברת הגלידות האמריקאית בן אנד ג'ריס כשהודיע כי החליט לוותר על גלידת קרם הדובדבנים החביבה עליו - Cherry Garcia - אחד הטעמים הפופולרים של מותג הגלידה.

גלידת קרם דובדבנים
גלידת קרם דובדבנים
צילום: צילום מסך מאתר החברה

דבריו של דה בלאזיו, איש המפלגה הדמוקרטית ואחד המתנגדים החריפים לתנועת החרם BDS, נאמרו בתדרוך בוקר לכתבים.

"זה עצוב בעיניי. BDS היא תנועה שתערער את השלום במזרח התיכון. זה פשוט כמו שזה נשמע. אתה לא יכול לדרוש שלום אם אתה מערער את המציאות הכלכלית ויוצר פילוגים. אני פשוט מאמין שזו גישה שגויה לחלוטין. הם לא היו צריכים לעשות זאת".

דה בלאזיו המשיך וציין גם כי בישראל יש ממשלה חדשה, עם "פוטנציאל לדרך אחרת קדימה" - ככל הנראה קשה פחות מזו של הממשלה לשעבר בראשות בנימין נתניהו.

מוקדם יותר השבוע, הפנתה גם המועצה לקהילה יהודית בניו יורק ביקורת כלפי בן אנד ג'ריס, וקראה ליוניליוור "לדחות החלטה זו, להתנער מתנועת החרם על ישראל ולהשקיע בתוכניות המפגישות בין ישראלים ופלסטינים לבניית אווירה של שלום ושיתוף פעולה. שלום יושג רק באמצעות דיאלוג ולא באמצעות חרמות".

זאת ועוד, מספר חנויות קמעונאיות באזור ניו יורק, כולל רשת הסופרמרקטים 'מורטון וויליאמס' בבעלות אבי קנר היהודי, הודיעו כי יגבילו או יעצרו את מכירות מותג הגלידה.

נזכיר כי בתחילת השבוע הודיעה חברת האם של בן אנד ג'רי, יוניליוור, כי לא תאפשר לזכיין הישראלי שלה למכור את גלידות מתוצרתה ב"שטח פלסטיני כבוש".

תגיות:

תגובות