בעולם

"ככה תפגעו ביהודים וישראלים": חוברת פרו פלסטינית שהופצה בלונדון מסעירה את הממלכה

בחוברת שהפיץ אירגון פלשתיני בלונדון הוא מפרט וממליץ לקוראים בדיוק כיצד להקים ולתפעל קבוצת מחתרת לפעילות אלימה נגד מוסדות יהודים וישראלים. החוברת ממליצה על ניפוץ חלונות וציוד, חסימת צנרת וריסוס כתובות נאצה. אחד האתרים המוזכרים – מפעל של חברת אלביט.

עמוד השער של החוברת

חוברת הדרכה להקמת תאים מחתרתיים, לצורך פעילות אנטי ישראלית ואנטישמית אלימה, הופצה לאחרונה בלונדון בידי אירגון פלשתיני לא ידוע. המסמך המלא הגיע לידי 'מצב הרוח'.

החוברת, בעלת 14 עמודים, תחת הכותרת 'פעולה פלשתינית - המדריך המחתרתי', מסבירה איך לארגן פעולות אנטישמיות נגד מוסדות ישראלים, ונגד חברות שעובדות עם ישראל, כמו חברת אלביט. היא מפרטת דרכים לתכנן פגיעות במבנים יהודיים וישראליים, ממליצה איזה סוג של פעולות יהיו יעילות, מה לעשות כדי לא להיתפס, איך לבנות תאי התנגדות, ואיך לשתף סרטים על הפעולות שלהם עם אירגון סודי של פלשתינים. היא הופצה במספר קבוצות מייל בלונדון.

אחרי ההסבר איך להקים תא מחתרתי ("לא צריך יותר מחמישה אנשים") ואיך למצוא לו שם מתאים ("זה יכול להיקרא על שם לוחם חירות פלשתיני, מבצע שהיה בעבר נגד ישראל או כל דבר אחר שמתאים"), עוברת החוברת להדרכת השלב הבא: בחירת מטרה. "עכשיו יש לך את התא שלך (או את עצמך), הגיע הזמן לבחור את היעד שלך. היכנסו לאתר שלנו כדי למצוא רשימה של יעדים משניים ועיקריים, המאפשרים ומרוויחים מתעשיית הנשק הישראלית

בבריטניה, מה שהופך את הבחירה לתהליך קצת יותר קל! כל אחד מהם אשם בדיוק כמו השני, והפעלת לחץ עליהם היא המפתח לשבירת הקשרים המקיימים את סחר הנשק של ישראל".

ההכנות לפעולה נגד אתר מסויים, מציין המסמך, מחייבת איסוף מודיעין על האתר: "כמה? איפה? איזה סוג של גדרות? מה מפעיל את האזעקה? ניידות משטרה לא מסומנות באזור? סיורים רגליים? מה מקיף את אתר היעד? זמן הגעה משוער למשטרה? נקודות גישה לבניין (מדרגות אש וכו') בפנים או בחוץ? טלוויזיה במעגל סגור".

לרסס כתובות על קירות מפעל של אלביט

בפרק 'תכנון הפעולה' ישנן הצעות לפעולות אלימות נגד האתר הנבחר. החוברת, כאמור, ממליצה על פעולה נגד חברת אלביט - חברה ביטחונית ישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות לחימה לכוחות הלוחמים ביבשה, באוויר ובים, בתחומי אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, ארטילריה, תעופה, לייזר ועוד. לאלביט עשרה מפעלי ייצור בבריטניה. החוברת ממליצה כי "צביעה בהתזה יכולה להיות מהירה גם כן, כל עוד לא תנסה לרסס חיבור על קירות המטרה שלך! כמה סיסמאות מרכזיות שבהן אתה יכול להשתמש הן: סגור את אלביט, פלשתין חופשית, פינוי אלביט, פושעי מלחמה".

הצעה חמורה יותר היא "ניפוץ חלונות וציוד חיצוני". והחוברת מפרטת: "גם דברים לנפץ יכולים להיות מהירים מאוד לביצוע. עם פטיש יעיל ביד, אתה יכול לגרום לא מעט נזק!"

עוד נזק אפשרי הוא "ניפוץ חלונות - לוקח לרוב רק זריקה אחת או שתיים. אבל יחידות מיזוג אוויר, מצלמות, ציוד חיצוני אחר יכולים לחבל ברווחים של היעד שלך עוד יותר".

יש עוד הצעה – לחסום צנרת. "אם הצלחתם לאתר את הצנרת החיצונית של החברה (מים ו/או ביוב), אז חסימתם תיצור הפרעה רבה למטרה שלכם! ניתן להשתמש בבטון כדי למלא את הצינורות, וכשהוא יתייבש, היעד שלך יזכה להפתעה מבולגנת".

הפרק מסתיים בתיאור ש"הטקטיקות שהוזכרו הן דוגמאות לפעולות קודמות, אז בכל האמצעים תחשבו בגדול! נסה לא להגביל את הפעולה שלך על סמך מה שנעשה קודם לכן. הזכר לעצמך בעת סיעור מוחות של רעיונות שונים, מה אני יכול לעשות כדי להיות יצירתי".

כך תסתתר ממצלמות

פעולה מחתרתית, כידוע, מחייבת היערכות להגעה לאתר בשקט, והסתלקות ממנו ללא פגע. החוברת מייעצת "כיצד להגיע לאתר ולצאת ללא זיהוי". ויש גם פירוט:

"כעת לאחר שהחלטת באילו טקטיקות אתה מתכוון להשתמש בפעולה שלך, תצטרך לתכנן כיצד להגיע לאתר ולצאת ללא זיהוי.

"תחבורה היא חלק מרכזי בכל תוכנית, ויכולה להיות ההבדל בין לברוח ממנה לבין להיתפס. הנה כמה דוגמאות לשיטות הובלה שונות, וכיצד תוכל להשתמש בהן לטובתך:

"כאשר אתה מחליט על אופן התחבורה שלך, אתה צריך לוודא שיש לך מסלולים מתוכננים לבריחה מושלמת.

"מכוניות נוטות להיות הדרך הקלה ביותר להתנייד. אבל, יש להם לוחיות רישוי שניתן לראות בידי מצלמות ולהתחקות אחר הבעלים. אם אתה מתכנן להשתמש במכונית, ודא שהבנת היכן נמצאות כל הטלוויזיות במעגל סגור ומצלמות את הדרך. אין להחנות את הרכב בסמוך לאתר, החנה אותו במקום שלא ניתן לראות אותו במצלמות.

"זכור לוודא שזה אזור עמוס, כך שאם תתועדו מאוחר יותר, הם לא יוכלו לדעת שזה האדם שעשה זאת.

"הליכה רגלית היא הדרך הטובה ביותר. שים לב גם שלתחבורה ציבורית יש טלוויזיה במעגל סגור. אז השמירה על הפנים שלך היא אידיאלית.

"עלייה לאוטובוס או לרכבת עם מקל עלולה לעורר יותר חשד. עם זאת, בימינו, אמצעי תחבורה רבים אינם מאפשרים תשלום מזומן. אם אתה בלונדון – כרטיס צדפה שמספק במזומן היא הדרך הטובה ביותר.

"אם אתה משתמש בתחבורה ציבורית, אל תעשה, אנו חוזרים – אל תשתמש בכרטיס חיוב/אשראי משלך. המידע הזה נשמר וניתן לגשת אליו בקלות רבה על ידי המשטרה. תמיד עדיף להשתמש במזומן".

ועוד אזהרה: "כיסוי פנים הוא המפתח. אל תראה את הפנים שלך בשום שלב במהלך הפעולה. תחשוב על דרכים אחרות לכסות את הפנים שלך - כיסויי חצי פנים הם נפוצים מאוד מאז הקורונה (הכוונה למסכה – ח"ה) ואתה יכול להרכיב משקפי שמש בלילה". עם זאת החוברת מזכירה כי "שוטרים אובססיביים למאמנים. אל תנעל נעליים שלבשת בעת מעצר במהלך פעולה או מחאה, או כאלו שנמצאות בכל המדיה החברתית שלך. הדבר הטוב ביותר הוא להשיג את הנעליים השחורות המשעממות ביותר ולנעול אותן רק כאשר נוקטים פעולה".

והחוברת מדגישה כי "כאשר נוקטים פעולה, לעולם אל תשאירו שום דבר מאחור. ממש שום דבר מלבד צבע והרס. המשטרה עשויה לנסות לנתח משפטית כל פריט שנשאר, אז אל תשאיר שום דבר".

כך תשמידו ראיות – וגם תפרסמו תמונות מהפעולה

ומה קורה אחרי שהפעולה מצליחה? גם כאן צריכים להכין הכל מראש: "הכינו מקום מפגש 'בטוח', אם כולכם צריכים להתפצל. זה צריך להיות רחוק מספיק מהאתר כדי להיות בטוח, אבל לא רחוק מדי, שזה ייקח יותר מדי זמן. עליך להסכים כמה זמן תחכה שם עד שיעזבו מי שהגיע למקום המפגש".

ויש גם הנחיות מפורטות להשמדת ראיות: "אם נשארו לכם פחיות ריסוס ריקות או כל פריט אחר, הוציאו אותם בהקדם האפשרי. אל תכניס אותם לפחי המיחזור שלך. מצא מקום משותף או אחר לזרוק אותם. אם אתה לא רוצה להיפטר מהלבוש המחתרתי שלך, ודא שהוא לא במקומך או ברכב שלך. קח אותם למקום של חבר".

יש גם כתובת מייל, אליה יכול האנרכיסט לשלוח תמונות שמתעדות את הפעולה שביצע: actions@palestineaction.org. "יחד עם הצילומים, אתה יכול להוסיף הודעה משלך, שאותו 'פלשתין אקשן' תפרסם לצד הפעולה שלך".

תגובות