בעולם

כומר אוונגליסטי – מהמשפיעים על ה'בייס' של טראמפ: "יותר לא נקרא לאיזור 'הגדה המערבית' אלא 'יהודה ושומרון'"

צילום: דוברות

הכומר לארי האק, אחד מראשי הפסטורים (רועים רוחניים) בארה"ב שנחשב לאחד המנהיגים המשפיעים על הבייס האוונגליסטי של המועמד לנשיאות ונשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ,  ביקר לאחרונה בשומרון עם ראש מועצת שומרון ועם ג'וש ריינשטיין, נשיא קרן ידידי ישראל (IAF).

הוא ביקר במרפסת של המדינה, בברקן, בהר ברכה ובתצפית יוסף, משם הוא השקיף לעבר קבר יוסף שבשכם.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, סקר בפני האק את ההתיישבות ואת האתגרים העומדים לפתחה של ההתיישבות בעת הזו, בזמן מלחמת 'חרבות ברזל' ובאופן כללי בקשיים שמערימים באירופה ובממשל האמריקאי על ההתיישבות ביהודה ושומרון.

דגן הקריא מהתנ"ך בתצפית מעל קבר יוסף והאק בכה מהתרגשות ואמר: "אני רק רוצה לומר לכל אנשי שומרון, כבר ביקרתי בישראל 46 פעמים וכל ביקור הוא מדהים וייחודי. אבל אני רוצה שתדעו, שהיותי כאן עכשיו בשומרון הוא אחד מרגעי השיא בחיי - הביקור כאן שינה את חיי. מה שאני מרגיש בשומרון, זה משהו שחשתי רק מעט פעמים בכל חיי. ואני רוצה שתושבי השומרון ידעו: 'אתם לא לבד'. אני מחוייב לכם. תמיד חשתי כך. במשך 33 שנה אני מחוייב. אני מרגיש שהשליחות שלי היא לעמוד לצד ישראל. אבל היום, עם ראש המועצה יוסי דגן ועם ג'וש ריינשטיין, זה הגיע לרמה אחרת.

"אני נותן לכם התחייבות שנודיע לעולם שארץ זו לעולם לא תקרא 'הגדה המערבית'. המקום הזה הוא 'שומרון', זו 'יהודה', 'ישראל'. ואני נשבע לכם, שאודיע למנהיגים פוליטיים ודתיים בכל העולם, שאף אדם לא רשאי לפקפק במה שאלוהים כבר אמר, שהארץ הזו שלכם. תמיד ידעתי את זה, אבל היום אני מרגיש את זה כמו שמעולם לא הרגשתי. ואני מתחייב: אני אספר לעולם שארץ זו היא 'ארץ ישראל'. ארץ זו היא 'שומרון'. ארץ זו היא 'יהודה'. ארץ זו היא הארץ שלכם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן העניק חנוכיה ללארי האק, ואמר: "המשימה שלנו היא לא רק ליהנות מהאור. המשימה שלנו היא להביא עוד ועוד אור, ואתה עושה זאת".

 

 

תגובות