בעולם

יוזמה בארגנטינה: שת"פ בין-דתי למחיקת צלבי קרס שרוססו בבית קברות יהודי

ביוזמת ראשי הקהילה היהודית של סנטה פה, נוצרים ומוסלמים התייצבו בבית העלמין היהודי כדי לסייע במחיקת צלבי קרס שרוססו במקום: "אנחנו כאן כדי להעביר מסר חברתי"

צילום: צילום מסך מתוך שידור הטקס בפייסבוק

יוזמה יוצאת דופן בארגנטינה: לאחר שבשבוע שעבר התגלו כתובות נאצה אנטישמיות בבית קברות יהודי בסנטה פה שבארגנטינה, ראשי הקהילה המקומית החליטו להגיב באופן שונה ו"לנצל" את פשע השנאה הנתעב כדי להעביר מסר של חיבור ואחדות.

לשם כך, ביום שישי האחרון כינסו נציגי הקהילה היהודית של סנטה פה - פרובינציה הממוקמת כ-300 קילומטרים צפונית מערבית לבואנוס איירס, נציגים של קבוצות דתיות אחרות לטקס בין-דתי ראשון מסוגו למחיקת צלבי הקרס שרוססו בבית העלמין, ובמיוחד באזור המוקדש לזכר קורבנות השואה.

בטקס, ששודר בלייב בפייסבוק, לקחו חלק נוצרים אוונגליסטים, קתולים ומוסלמים, כמו גם נציגים של קבוצות מקומיות אחרות, שצבעו ומחקו את צלבי הקרס ודיברו בגנות המעשה האנטישמי.

"מדובר בפשעי שנאה שהאחראים להם חייבים לתת את הדין", אמר הורסיו רויטמן, נציג סנטה פה של הקבוצה היהודית הארגנטינאית DAIA, לעיתון UNOSantafe טרום הטקס והבהיר: "אנחנו כאן כדי להעביר מסר חברתי אחיד נגד מעשים מעין אלו".

ההשחתה בבית הקברות היהודי בסנטה פה מגיעה לאחר שורה של תקריות בבית הקברות היהודי הגדול ביותר במדינה, בבואנוס איירס, שבו נותצו מצבות של יהודים.

מנהיגי הקהילה היהודית גינו אז את המעשים הנפשעים וקראו לממשלה להשקיע מאמצים גדולים יותר בדאגה לביטחון האישי של חברי הקהילה.

תגובות