בעולם

יהודי בריטניה במפגן עוצמה והזדהות עם ישראל

ההסתדרות הציונית העולמית בחזית המאבק נגד אנטישמיות בבריטניה: הפגנת הענק להזדהות עם מדינת ישראל יצאה לדרך בשיא מבצע "שומר החומות", ביוזמתה של ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה

צילום: Tammy Shefler Kazhdan

אלפי יהודים וישראלים נהרו מרחבי לונדון לעבר שדרות קנסינגטון. מאות דגלי ישראל, אלפי שלטים ואמצעי פירוטכניקה מילאו את הרחובות שסביב שגרירות ישראל במרכזה של העיר.


"כשהעיר התמלאה בהפגנות נגד ישראל והתפרעויות ערבים תומכי חמאס הפכו לדבר יום ביומו, וכשהתקשורת הבריטית מדווחת באופן מוטה במיוחד על הנעשה במלחמה נכנסו היהודים למגננה" מתאר יצחק זוננשיין, נציג ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה ומי שיזם והפיק את הפגנת הענק.

"כינסתי את הצוות של הצ"ע והפדרציה הציונית והחלטנו להרים את הכפפה ולצאת לדרך". זוננשיין מספר על התלהבות גדולה מהיוזמה שיצרה לראשונה איחוד נדיר בין כל ארגוני הקהילה והארגונים הציוניים הרבים. המשימות חולקו, הרשתות החברתיות קראו לקהל להגיע וכל העיניים מוקדו ליום ראשון.

צילום: Tammy Shefler Kazhdan

צילום: Tammy Shefler Kazhdan

עקב אווירת הפחד מהפורעים ברחבי העיר הוגברו אמצעי הבטחון "90% מהפקת האירוע היה סביב נושאי האבטחה" מספר זוננשיין. מאות שוטרים, שריוניות סוסים ואמצעים מיוחדים התמקמו סביב האזור. הנואמת המרכזית, שגרירת ישראל ציפי חוטובלי הודתה לקהל העצום על התמיכה בישראל והתרגשה מאד לראות את רחובות העיר שטופים בדגלי כחול לבן.

חברות הפרלמנט טרזה ווילירס וקריסטין וויקפילד הביאו את ברכת ווסטמינסטר ותמיכתם המוחלטת בישראל כאשר נשיאת איחוד הקהילות מרי ואן דר ויל וראש המזרחי הרב אנדרו שואו הלהיבו את ההמונים וקראו לקרוא לילד בשמו "אנטישמיות".

בסיום ההפגנה הצטרף הקהל העצום, תחת גשם בלתי פוסק לשירה ולריקודים כשהאירוע הסתיים בשירת התקווה שנשמעה עד מקצה ההיד פארק ועד מרכז העיר.


"כבר שבוע מאז הפגנת הענק שהרשתות החברתיות מלאות בתמונות ותחושות עוצמה ושחרור של כל גזרות הקהילה בכל הגילאים. הפגנת ההזדהות עם ישראל העניקה ליהודי בריטניה פורקן ועוצמה שניטלה מהם לאחרונה, אחדות שורות הממוקדת כולה בקשר הישיר עם מדינת ישראל"

תגובות