בעולם

השרב בבריטניה: היהודים הוזמנו לנפוש בבתי הכנסת הממוזגים

אירגון בתי הכנסת האורתודוקסיים המאוחדים (יונייטד סינגוג) בבריטניה, הזמין השבוע את חברי קהילותיו לבוא לבתי הכנסת הממוזגים, וליהנות מכיבוד קל וממשקאות קרים במשך כל שעות השרב הגדול שפקד את האי הבריטי.

צילום: Image by hurk from Pixabay

כתב ה'ג'ואיש כרוניקל' בארי טוברמן, דיווח כי בין השאר נפתחו בתי הכנסת הגדולים באזורים פינשלי, פינר, דרום המפסטד וסט. ג'ונס ווד בלונדון, עבור התושבים המתגוררים בבתים בהם אין כל אוורור או קירור.

כ-90% מהבתים בבריטניה נעדרי מזגן לקירור אמצעי אוורור וקירור אחרים.

בנוסף לכך, כל האחראים בבתי הכנסת לרווחתם של המצויים בסיכון, בכל הקהילות המשתייכות לארגון הגדול של בתי הכנסת בלונדון, פנו בטלפון למבוגרים ולמצויים בסיכון, על מנת לברר את מצבם ולתאם הגשת כל עזרה דרושה. משפחות המקבלות חבילות מזון באופן קבוע לא היו אמורות להיות מושפעות מהחום הקיצוני אותו יום, שכן חלוקת החבילות מתבצעת אחת לשבוע ביום רביעי, שבו היו מידות החום אמורות לרדת באופן ניכר.

גם התפילות במניין היו אמורות להתקיים במשך כל תקופת החום הקיצוני. ניתנה גם הוראה לצוותי החברות קדישא להמשיך לקבור את הנפטרים, תוך מאמץ לקיים את ההלוויות בשעות שבהן עומס החום יורד וכן נתבקשו מארגני ההלוויות לקיים ככל האפשר את התפילות במהלך ההלוויות במקומות הסגורים יותר.

תגובות