בעולם

אחרי 27 שנות נישואים: ביל ומלינדה גייטס מתגרשים

מייסד מיקרוסופט ורעייתו הפילנתרופית הכריזו בטוויטר על סוף דרכם הזוגית: "לא חושבים כי נוכל להמשיך ולהתפתח עוד בתור זוג בשלב זה של חיינו". פרטי הסכם הגירושין, שמוערך בעשרות רבות של מיליארדים, טרם פורסם

ביל ומלינדה גייטס
צילום: REUTERS/Kamil Zihnioglu

אושר ועושר - אבל לחוד: אחרי 27 שנות נישואין, 3 ילדים והון עתק של 131 מיליארד דולר, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס (65) ואשתו מלינדה (56) פילנתרופית ומנהלת בכירה לשעבר במיקרוסופט הודיעו אתמול (שני) בטוויטר כי החליטו להתגרש.

"לאחר מחשבה מרובה ועבודה רבה על מערכת היחסים שלנו, החלטנו לסיים את הנישואים שלנו", צייצו בני הזוג. "במהלך 27 השנים האחרונות גידלנו שלושה ילדים מדהימים והקמנו קרן שעובדת בכל העולם על מנת לאפשר לאנשים לנהל חיים בריאים ומועילים. אנו ממשיכים להאמין במטרה הזו ונמשיך לעבוד ביחד בקרן, אולם אנו לא חושבים כי נוכל להמשיך ולהתפתח עוד בתור זוג בשלב זה של חיינו".

את ההודעה המפתיעה הם חתמו בבקשה לשמור על פרטיותם ולאפשר להם להתרגל לחיים החדשים.

הונו של גייטס, האדם הרביעי בעושרו בעולם שייסד וניהל את מיקרוסופט עד שנת 2000, רשם בשנת 2020 - שנת הקורונה - זינוק מרשים של 33% והוא מוערך כיום ב-131 מיליארד דולר.

כצפוי, הגירושים מעוררים עניין רב בעיקר סביב סוגיית ההון המשותף, שכן השניים התחייבו במסגרת "התחייבות הנתינה" שיזם גייטס עם חברו הטוב המיליארדר וורן באפט לתרום את מרבית כספם למטרות צדקה.

בתוך כך, נזכיר כי אין אלו הגירושים הראשונים בצמרת המיליארדרים העולמית. בשנת 2019,  הודיע מייסד אמזון והאיש העשיר בעולם ג'ף בזוס כי הוא ורעייתו מקנזי החליטו להיפרד.

חצי שנה לאחר מכן, אישר בית משפט בסיאטל את הסכם הגירושים שקבע כי מקנזי תקבל 4% ממניות אמזון בשווי 38.3 מיליארד דולר.

תגיות:

תגובות