בארץ

עיריית מודיעין: הרשות הראשונה בארץ שתפעיל תכנית להגנה על אלרגיים

מועצת העיר מודיעין אישרה פה אחד תכנית עירונית להגברת המודעות, ההסברה וחינוך בנושא אלרגיות מסכנות חיים. את ההצעה הגישו עמיעד טאוב המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים וברוך בוכניק חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות והיא נבנתה בשיתוף עם תושבת העיר נעמה קציר המכהנת כיו''ר ארגון יה''ל

מזרק אפינפרין
צילום: Sipa USA Via Reuters

העיר מודיעין מכבים רעות החלה בפעילות להעלאת מודעות והסברה כבר בשנת 2019 במסגרת שת''פ בין ארגון יה''ל לאגף לשירותים חברתיים בהובלת המשנה לראש העיר עמיעד טאוב.

חוברת ייעודית ובה פירוט של אמצעי הזיהוי והטיפול לאלרגיות למזון הופצה לצד חוברת הארנונה לכל תושבי העיר ונעשו פעילויות הסברה נוספות וכעת הפעילות עולה מדרגה.

לאחרונה בעקבות מותה של אושר דרעי ז"ל מאכילת מוצר חלבי במסעדה בשרית צריכה הובילו בעירייה תכנית מקיפה להתמודדות עם העדר המודעות בציבור.

הבעיה העיקרית בתחום המניעה הינה העדר המודעות לסכנות ולפתרונות של אלרגניים והמענה הינו הנגשה של המידע לבתי העסק, מוסדות החינוך ומוסדות הציבור בעיר.

חבר המועצה עמיעד טאוב
חבר המועצה עמיעד טאוב
צילום: מקסים גולבנוב

מועצת העיר מודיעין אישרה פה אחד תכנית עירונית להגברת המודעות, ההסברה וחינוך בנושא אלרגיות מסכנות חיים. את ההצעה יזם עמיעד טאוב המשנה לראש העיר מחזיק תיק השירותים החברתיים והיא הוגשה יחד עם ברוך בוכניק חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות ונבנתה בשיתוף עם תושבת העיר נעמה קציר המכהנת כיו''ר ארגון יה''ל.

על פי פרטה ההצעה לסדר שאושרה, עיריית מודיעין מכבים רעות תקיים לכל הפחות אחת לשנה קמפיין הסברה וסדנאות הסברה יזומות לכל בעלי העסקים, מסעדות ובתי קפה אשר בעקבות מאפייני הפעילות שלו יש חשש שהשוהים בו יהיו חשופים לחומרים שעלולים לגרום לתגובה אלרגית מסכנת חיים בהחזקת מכשיר אפינפרין.

בנוסף תעלה העירייה בקמפיין הסברה עירוני  בנושא אלרגיות מסכנות חיים לתושבי העיר ותפעל לקיום מסגרת הסברה שנתית קבועה בקרב מוסדות החינוך בעיר.

עמיעד טאוב המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים:''כל ילד ובוגר הינו עולם ומלואו ואסור שיפגעו בגין העדר מודעות. התכנית שגיבשנו מתכללת את הכלים אשר ברשות הרשות העירונית ויכולים להציל חיים ומקדמת מענים מקצועיים לחסך האמיתי בתחום האלרגיות הלוא הוא העדר ההסברה המודעות והחינוך'.

נעמה קציר יו''ר ארגון יה''ל:''גאה לגור בעיר בו המשפחות האלרגיות ניצבות בראש סדרי העדיפויות ומודה לעמיעד וברוך על השותפות. האדם האלרגי חי במדינה שבה אף אחד, חוץ ממנו, בכלל לא יודע מה זו אלרגיה למזון. בטח שלא מה זה אפיפן. המענה האמיתי עובר דרך מודעות ותכניות כגון זו שמובילה העיר מודיעין.הסברה על מה זה אפיפן. הסברה על מה זו אלרגיה למזון ומאבק שמשרד הבריאות יקח את האחריות גם על אלרגיה למזון, על החיים שלנו ושל הילדים שלנו''.

ברוך בוכניק חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות:'' כחלק ממודל עיר בריאה אותו אני מקדם, חשוב לוודא ולעודד קידום תשתיות תומכות ומודעות לכל נושאי הבריאות וקיום אורח חיים בריא במארג העירוני ונושא האלרגיה שמסכן חיים,  הינו אחד מהם''.

תגובות