בארץ

טרגדיה: בת 23 נפטרה הלילה אחרי שאכלה קינוח חלבי במסעדה

הצעירה מהצפון שאלרגית למוצרי חלב, הזמינה קינוח פרווה במסעדה בראש פינה - וקיבלה גלידה חלבית. על פי החשד, אחד העובדים נשלח להביא את הגלידה מבחוץ ובטעות הביא גלידה חלבית. עובדי המסעדה נחקרו

הצעירה אושר דרעי
צילום: פייסבוק של אושר דרעי

אושר דרעי, בת ה-23 מחצור הגלילית, נפטרה הלילה (בין רביעי לחמישי) אחרי שאכלה קינוח חלבי במסעדה בראש פינה. המשטרה פתחה בחקירה על מנת לברר מדוע במסעדה בשרית כשרה הוגש קינוח חלבי. חמישה עובדים כולל בעלי המקום וטבח עוכבו לחקירה.

על פי החשד, הטבח של המקום בן 19 שלח את אחד העובדים שלו להביא את המצרכים לקינוח, ביניהם גלידה. העובד בטעות הביא גלידה חלבית, מה שגרם לפטירתה של הצעירה.

צילום: צילום מסך אינסטגרם

מוקדם יותר מדוברות המשטרה נמסר: "לפנות בוקר התקבלה במוקד 100 של משטרת ישראל הודעה מבית החולים זיו בצפת, שלפיה נקבע מותה של צעירה בת 23 תושבת חצור הגלילית שהגיעה לטיפול רפואי לאחר שחשה ברע, ככל הנראה כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב".

עוד נמסר כי "עם קבלת ההודעה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה ממנה עלה כי הצעירה יחד עם חברתה בילו במסעדה בראש פינה, ולאחר שהצעירה אכלה מהקינוח חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים".

המשטרה הוסיפה: "במסגרת החקירה המסעדה נסגרה, וחמישה חשודים - הבעלים, השף ועובדי המקום - עוכבו לחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות והחקירה בעיצומה".

מבית החולים זיו נמסר כי "הצעירה הגיעה למיון עם תגובה אלרגית קשה מאוד לחלב, לאחר שאכלה קינוח במסעדה. הרופאים ביצעו בה החייאה במשך קרוב לשעה, אך לא הצליחו להציל את חייה ונאלצו לקבוע את מותה".

ראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סוויסה, מסר: "הלם ותדהמה בקהילת חצור נוכח האסון עם פטירתה של אושר. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחה האהובה. ראש המועצה וצוותי הרווחה שוחחו עם המשפחה ומלווים אותה".

תגובות