בארץ

בג"צ: הפרופסור שתומך ב-BDS לא יקבל את פרס ישראל

השופטים קבעו כי לשר גלנט יש את הסמכות לבטל את זכייתו של פרופסור עודד גולדרייך בפרס ישראל. גולדרייך חתם על עצומה הקוראת לחרם על אוניברסיטת אריאל שבשומרון

פרופסור עודד גולדרייך
צילום: מתוך אתר מכון ויצמן

בג"צ החליט היום (חמישי) לאפשר לשר החינוך, יואב גלנט, להכריע האם יקבל את פרס ישראל פרופסור עודד גולדרייך, לאחר שזה עמד לצד ארגוני החרם על ישראל, וחתם על עצומה הקוראת לאיחוד האירופי להחרים את אוניברסיטת אריאל שבשומרון. היועץ המשפטי לממשלה הביע עמדה דומה לזו שהציג היום בג"צ.

בהחלטה שקיבלו השופטים נכתב: "מצאנו בשלב זה לקבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה יש לאפשר לשר החינוך לבחון מידע שהגיע לידיו אך לפני יומיים, ושעניינו עצומה שעליה חתם פרופ' גולדרייך ואשר התפרסמה אך לפני כשבועיים ימים" (החתימה על ההצהרה הייתה לפני ההכרזה על הפרס)".

כזכור, פרופסור גולדרייך אמר על ראש הממשלה נתניהו והשר גלנט: "תהיה לי עוגמת נפש ללחוץ את ידם של שני המנוולים הראשיים גלנט ונתניהו, אבל היא תהיה זניחה לעוגמת הנפש של המדיניות המטומטמת שלהם".

מתנועת 'אם תרצו' שחשפה את הפרשה, נמסר בתגובה להחלטת בג"צ: "למרות ששופטי בג"ץ כלל לא היו אמורים להתערב בשיקול דעתו של שר החינוך בדבר הענקת פרס ישראל, הרי שהחלטתם לצדד בשר גלנט ולא לאפשר לפרופ' המכפיש את מדינת ישראל ומקדם חרמות אקדמיים עליה לזכות בפרס המיוחל, נכונה בהחלט. מדינת ישראל לא צריכה להרים על נס את עוכריה, אלא להוקיע אותם. אסור שגולדרייך יקבל את פרס ישראל גם בעתיד".

תגיות:

תגובות