בארץ

אלפים חלקו כבוד לתלמיד ישיבת שעלבים דניאל מוריס שנספה במירון

מאות בני ישיבות הסדר ומכובדים ליוו את מוריס ז"ל בדרכו האחרונה. ראש ישיבה הרב מיכאל ימר: "השפעתו של דניאל על חבריו הייתה גדולה מאד בשאיפה לחיזוק לימוד התורה, בדבקות בתפילה ובמידות טובות"

אלפים מלווים את מוריס ז"ל בדרכו האחרונה
צילום: משה כהן, נוף אילון

"ההשפעה של דניאל על חבריו הייתה גדולה מאד וכולם למדו ממנו רבות בשאיפה לחיזוק לימוד התורה, בדבקות בתפילה ובמידות טובות", כך אמר ראש ישיבת שעלבים הרב מיכאל ימר בהספדו על תלמיד הישיבה דניאל נחמן (דוני) מוריס מניו גרזי שבארצות הברית שהיה בין 45 הנספים באסון הנורא בהר מירון בל"ג בעומר.

ראשון המנחמים שהגיע היום (ב') לישיבת שעלבים בה יושבת המשפחה שבעה עד שעות הלילה היום, היה הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו. הלילה אמורה משפחת מוריס לטוס חזרה לארצות הברית על מנת להמשיך את ימי השבעה בביתם, עם מאות מחבריהם ומכריהם.

דניאל מוריס ז"ל
דניאל מוריס ז"ל
צילום: צילום עצמי

בהלוויה שנערכה אמש על ידי הישיבה במדשאה הגדולה בקיבוץ שעלבים הסמוך השתתפו אלפי בני ישיבות ההסדר מרחבי הארץ וישיבות "אמריקאיות" בישראל וכן בנות מדרשת שעלבים לנשים הממוקמת בירושלים וקהל רב של קרובי המשפחה מכרים ותושבי שעלבים ונוף אילון והאזור.

בין הנוכחים בהלוויה היו שרת התפוצות עומר ינקלביץ', יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, הרב מאיר גולדויכט מראשי ישיבה יוניברסיטי, שלה קשר הדוק עם תלמידי חוץ לארץ של הישיבה, חבר הכנסת יועז הנדל, הרב דורון פרץ, מזכ"ל תנועת המזרחי העולמי, הרב אבי ברמן מנכ"ל האו.יו. בישראל ועוד. אלפים  בארצות הברית צפו בהלוויה באמצעות אמצעי התקשורת הטכנולוגיים השונים. מלכתחילה תוכננה ההלוויה להיערך מול הבניין המרכזי של ישיבת ההסדר, אך לפי החלטת המשטרה שידעה שצפויים אלפים להגיע, הועברה ההלוויה לשטח הקיבוץ. ההלוויה נערכה אמש לאחר בואה של משפחת מוריס מארצות הברית. 

ראש הישיבה ציין את העובדה שדני קיבל החלטה ברורה מראש ללמוד בישיבת הסדר בישראל וכן שיבח את ההורים אריה ומירלאנה על החלטתם לקבור את בנם ז"ל בארץ. ראש חטיבת תלמידי חוץ לארץ בישיבת שעלבים הרב אריה וקסמן אמר בן השאר בהספדו: "הייתה בדני  ענווה, צניעות, שמחה וחן.כל אחד סביבו הרגיש שהוא החבר הטוב ביותר שלו".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו מנחם את בני משפחת מוריס מארצות הברית בישיבת שעלבים
הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו מנחם את בני משפחת מוריס מארצות הברית בישיבת שעלבים
צילום: משה כהן, נוף אילון

ראשונת הדוברים הייתה אמו של דני ז"ל מירלאנה מוריס שאמרה,תוך שקולה נשבר מפעם לפעם: "דני אתה בליבך החם נגעת בליבם של כל כך הרבה בריות, היה לך חיוך כה רחב ונשמה כה טהורה. אני אשה טובה יותר בזכותך אבל נלקחת מעמנו מוקדם מדי".

עוד רבים ממחנכיו, מוריו וקרוביו הספידו במשך שעות וביניהם,כמה שהספדיהם שודרו מארצות הברית, הרב יעקב ניוברגר, רבה של הקהילה של משפחת מוריס בניו גרז'י, הרב טני כהן, הרב השני בקהילה והרב קהן ראש הישיבה התיכונית של ישיבה יוניברסיטי, שבה למד דני ז"ל כן הספיד הרב נועם קניגסברג הר"מ של דני בישיבת ההסדר שעלבים.

אחרון המספידים היה האב אריה מוריס שדבריו ריגשו רבים מאד בקהל הנוכחים. רבים לא יכלו לעצור בעד דמעותיהם. בשעה מאוחרת בלילה יצא מסע ההלוויה משעלבים, בין השאר באוטובוסים שבהם נסעו רק תלמידי הישיבה ומוריה לפי בקשת ההורים, להר הזיתים בירושלים תוך אבטחה כבדה מאד של משמר הגבול, שאנשיהם נשארו עד סופה של ההלוויה, בשעה 2.00 אחר חצות, גם לאחר שהחברים תלמידי הישיבה שרו במשך זמן רב שירה נוגה, שאולי סייעה להם במקצת להתגבר על רגשות הצער של הפרידה מחברם האהוב.

תגיות:

תגובות