רק רציתי להגיד 'תודה'

"בזכות אנשים כמוכם הרבה בנות חוזרות לשורשים שלהן בסופו של דבר. היום בעזרת ה' ובעזרתכם אני כבר במקום אחר לגמרי"

  • פורסם 20/07/22
  • 18:44
  • עודכן 20/07/22

לא קל לעבוד עם נשים ובנות שהיו בקשר עם ערבים. בתחילת הדרך, באופן טבעי, רבות מהן אינן רוצות לצאת, ואנחנו נתפסים כגורם ה'מפריע' להן בבחירה שלהן באהוב ליבן. גם לאחר שהן בוחרות לעזוב את אותו ערבי, הן נמצאות בבלבול גדול ובטראומה, כך שלעיתים הן מוציאות את התסכול שלהן עלינו. אנחנו מקבלים את זה באהבה, מכילים ונותנים להן אוזן קשבת. אבל לאחר תקופה, הן מבינות את הנס הגדול שקרה להן, ולומדות להעריך את אלו שעזרו להן.

אחת מאותן נשים כתבה השבוע את ההודעה הזאת לאשתי:

"היי ענת, רק רציתי להגיד תודה, אני באמת רוצה להגיד לך שאין עליכם, אתם אנשים זהב. שכולכם לב, אין לכם יום ואין לכם לילה. בכל שעה שהייתי צריכה אתכם הייתם זמינים אליי, במקום לבלות עם המשפחה בחופש דאגתם לילדים שלי.

"אני חייבת להגיד, שבכל השנים מגיל 16 כשהייתי בקשרים איתם, כל המשפחה וחברות שהכירו את הסיפור שלי אמרו לי "אנחנו נתקשר לארגון להב"ה ונעזור לך". ואני הייתי הכי שלילית. לא רציתי בכלל לשמוע על ארגון להב"ה ולא רציתי לשמוע על עזרה בכלל. אני צריכה עזרה, מה פתאום? כל הסיפורים והאזהרות עברו לי מאוזן אחת ויצאו בשניה.

"נכון, חשבתי לעצמי, הוא לא החתן המושלם, אבל מה הברירה שלי אחרי כל מה שעברתי בחיים? לא הייתה לי תקוה ולא היה לי עתיד. כך הרגשתי... היום, ברוך השם, אני רק שומעת על ארגון להב"ה ועוברות לי צמרמורות בכל הגוף. ובאמת, ה' בירך אותכם, ביכולת לשמוע ולחבק להכיל ולהבין אפילו אותי (וזה באמת לא פשוט, כפי שאת יודעת היטב). אני מאחלת לכם את כל הטוב שאפשר לאחל. בזכות אנשים כמוכם הרבה בנות חוזרות לשורשים שלהן בסופו של דבר. היום בעזרת ה' ובעזרתכם אני כבר במקום אחר לגמרי. לא רק שעזבתי את אותו הגוי, סגרתי את הפייסבוק ואת הטיקטוק, לקחתי על עצמי להתלבש צנוע ועוד כמה דברים, הפסקתי לעשן בשבת ובעזרת השם אתחיל לשמור שבת לגמרי וגם במשך שבועיים אני שומעת כל יום שיעור תורה. זה ממש חיזק אותי. והכי חשוב - לקחתי על עצמי להחזיר לעם ישראל לפחות עוד 5 חברות שעכשיו הולכות איתם. הרבה ניסו לדבר איתן, אבל אף אחד לא הצליח. אני הייתי שם, אני מכירה את כל התירוצים. אני מכירה את מה שעובר עליהן. אני יודעת טוב מאוד איך לשכנע אותן. ואולי כך, אחרי שאצליח בעזרת ה' ובעזרתכם להשיב אותן לעם ישראל - אולי אולי אכפר במשהו על העבר שלי, אוהבת".

אלו המכתבים שנותנים לנו את הכח והמרץ להמשיך בעבודת הקודש, להמשיך ולהשיב לב בנות לאמותיהן, וכמובן - כל זאת  אנחנו יכולים לעשות רק בזכות היהודים הטובים שעוזרים לנו מכל הלב. בהוראת קבע למען בנות ישראל, אתם אלו ששותפים אתנו בהצלת בנות ישראל. אשריכם!

 

 

תגיות:

תגובות