ברנז'ה

פסטיבל שירת הים למוזיקה ותרבות יהודית חוגג 14 שנים ו-100 שנה לגבעתיים

בחול המועד פסח התקיים פסטיבל שירת הים למוזיקה ותרבות יהודית זו השנה ה 14 בתיאטרון גבעתיים במסגרת חגיגות מאה שנים לגבעתיים. בפסטיבל שהפך למסורת בעיר גבעתיים בחול המועד פסח ובמשך שלושה ימים הופיעו: רמי קליינשטיין, שולי רנד, נרקיס, שירה אורן, אלנתן שלום ושירה בקר.

צילום: דוברות עיריית גבעתיים

הפסטיבל נפתח בהופעה מיוחדת של רמי קליינשטיין שהקסים את הקהל במייטב ישרו החדשים והישנים. באותו הזמן הופיע שירה אורן זמרת כישרונית וצעירה במופע מהאלבום הראשון שלה.

ביום השני הופיע הזמר והשחקן שולי רנד בשירים וסיפורים מהתקופות השונות בחייו. באולם השני הופיע שירה בקר במופע מחווה לעופרה חזה.

ביום השלישי הופיע אלנתן זמר, מלחין ויוצר שבקרוב המוציא את אלבום הבכורה שלו בין השירים שהלחין "אמא אם הייתי" של חנן בן ארי "קחי לך" של ריטה ושירים רבים אחרים.

את הפסטיבל נעלה הזמרת נרקיס במופע מיוחד לפסטיבל שכלל את כל הלהיטים שלה והשיר החדש שיצא ממש לפני חג הפסח "בלילות".

שולי רנד
שולי רנד
צילום: דוברות עיריית גבעתיים

מושיק לגולדשטיין המשנה לראש עיריית גבעתיים ציין כי "מאז "לידתו" לפני 14 שנים הפך מילד לנער - תענוג לראות כיצד בגר הפסטיבל והפך לחלק בלתי נפרד מנוף התרבות בגבעתיים ובישראל כולה. נגענו פה בפסטיבל במהלך השנים בכל עולמות התרבות היהודית. שירה, שירת נשים, רוק יהודי, מסורת על מגוון צדדיה, להט"בים ויהדות, סיפורת עברית ויהודית ומה לא.


הזמרת נרקיס ומשנה לראש עיריית גבעתיים מושיק גולדשטיין.

לא חששנו להוביל קו חדשני ולעסוק בכל פניה של היהדות - שכידוע פנים רבות לה. בדיוק כמו לעירנו האהובה גבעתיים שגם לה פנים רבות וקהילות רבות עם עמדות רבות וכולנו מצליחים לחיות כאן יחד בהרמוניה למרות כל האתגרים."

אביחי ירום מנהל האומנותי של הפסטיבל ציין כי "לפני מספר שנים פתחנו במה מיוחדת לאומנים צעירים בתחום המוזיקה היהודית בתחילת דרכם וזאת כדי לתת לאומנים הצעירים את הבמה המיוחדת של הפסטיבל לחשוף את עצמם לקהל הרב של הפסטיבל. המופעים בחינם ומפורסמים לקהל הרחב".

תגובות