ברנז'ה

"סבא רבא שלי הוא ניצול שואה": הווידוי המפתיע של מיס פורטו ריקו

מישל מארי קולון, ששוהה בארץ לקראת תחרות מיס יוניברס, הפתיעה את צוות 'יד ושם' כשסיפרה: "סבא רבא שלי הוא יהודי שאיבד את משפחתו באושוויץ"

מיס פורטו ריקו, מישל מארי קולון
צילום: מתוך אינסטגרם

כשנבחרה לייצג את פורטו ריקו בתחרות מיס יוניברס, מישל מארי קולון ציינה בגאווה רבה את העובדה שזכתה לעשות היסטוריה כאישה השחורה הראשונה במדינה שזוכה בתואר הנוצץ.

השבוע, בזמן שהיא שוהה בישראל לקראת התחרות העולמית שתתקיים באילת ביום ראשון הקרוב, היא חשפה היבט אחר של מורשתה: סבא רבא שלה היה יהודי שנמלט מהשואה.

בפוסט מרגש באינסטגרם, שבו היא מצולמת ב'יד ושם' עם מלכת היופי הישראלית נועה כוכבא, על רקע קיר מכוסה בדיוקנאות של קורבנות השואה, כתבה קולון: "סבא רבא שלי, רודולפו כהן, היה ניצול שואה. הוא עבר לאיים הקריביים ושם פגש את דורילה תומס, סבתא רבא שלי - אישה אפרו-קריבית וצאצאית של עבדים - שניהלה חווה באותה תקופה. יחד, הם יצרו משפחה איתנה מלאת אהבה, הבנויה על אמפתיה וחוסן".

בסרטון שפרסם יו"ר 'יד ושם' דני דיין בחשבון הטוויטר שלו, והפך במהרה לוויראלי, נשמעת קולון מספרת על כך בזמן שהמתמודדות כולן סיירו במוסד הרשמי להנצחת זכר השואה בירושלים.

"באתי לישראל בידיעה שאהיה מחוברת יותר למשפחה שלי כי סבא רבא שלי למעשה ברח מהשואה וכל בני משפחתו האחרים, אחיותיו, אחיו, אפילו בנותיהם - ארבע בנות - נהרגו. במחנות הריכוז, במיוחד באושוויץ", סיפרה קולון.

דיין ציין כי קולון, סטודנטית בת 21 לקדם רפואה, "הפתיעה את חבריה לתחרות מיס יוניברס ואת צוות 'יד ושם'.

תגובות