ברנז'ה

מצב אישי: משה ליאון

משה ליאון, ראש העיר ירושלים, נשוי לסתוית, אב לארבעה ילדים וסב לשנים עשר נכדים. בעברו כיהן כמנכל משרד רה"מ, יו"ר רכבת ישראל ויו"ר הרשות לפיתוח ירושלים. ממייסדי משרד רואי החשבון ליאון אורליצקי וראש העיר ירושלים מאז שנת 2018.

צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

איך הכל התחיל?

ראש העיר ירושלים, משה ליאון גדל בתל אביב ולמד בתיכון צייטלין. הוא האח אמצעי מבין שלושה אחים. אחיו הוא ד"ר ואחותו פרופסורית, וראש העיר משה ליאון, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במשפטים, רואה חשבון במקצועו וראש העיר ירושלים בהווה.

דמות שהשפיעה עליך במיוחד

ההורים שלי. אמא שלי ז"ל ואבי היקר הם שני האנשים שעיצבו את מי שאני היום. אני מעריך אותם ואוהב אותם מאוד

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

טדי קולק. הוא גם המודל לחיקוי שלי. אני חושב שהפעולות שהוא עשה עבור ירושלים היו משמעותיות לעיר ולתושביה ובעלות ערך מוסף שנמצא איתנו עד עצם היום הזה והייתי שמח לשמוע ממנו על העשייה ממקור ראשון.

אם היינו שואלים את בני המשפחה איך זה לגור איתך מה היינו מגלים?

שהם כמעט ולא רואים אותי במהלך השבוע. אני עובד כל יום מהבוקר עד הלילה ואת מרבית זמני אני משקיע בעבודה עבור העיר ותושביה.

את בני משפחתי אני פוגש בעיקר בשבתות וחגים ונהנה מאוד מזמן האיכות איתם.

האם אתה אדם של בוקר או לילה?

אדם של בוקר. כל בוקר אני מתעורר בשעה 5 בבוקר ויוצא להליכה. כל יום אני בוחר מסלול אחר שמאפשר לי לראות את התהליכים שקורים בעיר ואת התקדמות הביצוע של הפרויקטים עליהם אני אמון. בנוסף בזמן הליכת הבוקר יש לי זמן לעצמי, זמן מחשבה וגיבוש עמדה בכל מיני נושאים חשובים.

על איזה טקס אישי או אמונה תפלה לא תוותר?

זאת שאלה קשה מאוד, כמו לשאול הורים איזה ילד הם יותר אוהבים. זה לא סוד שאני אוהב מאוד תפילות ופיוטים, ובשנים האחרונות זכיתי לחדש את שירת הבקשות בירושלים.
ועדיין, הקלאסיקה האהובה עלי, וזו שמעוררת בי את ההתרגשות הכי גדולה היא "אדון הסליחות". הפיוט הזה מתקשר לתקופת ימי הרחמים והסליחות, לבקרים הקרירים של ירושלים כשאנחנו קמים באשמורת הבוקר וצועדים לבית הכנסת. אלו הימים הכי מרגשים ונעלים בשנה, והפיוט הזה הוא המייצג המובהק של הימים המיוחדים הללו שאנחנו מחכים להם כל השנה.

איך נראית השבת שלך?

כל שבת מאז שאימי ז"ל נפטרה אבי נמצא איתנו. אנחנו אוהבים לצעוד יחד לעיר העתיקה ולכותל ולהתפלל שם. לאחר התפילה אנע חוזר הביתה עם אישתי, ילדיי ונכדי וכולנו נמצאים בשבת יחד - אין כיף גדול יותר מהלעביר את השבת בחיק המשפחה.

מה החלום שלך?

לסיים שנים רבות כראש העיר בידיעה שעשיתי את המירב עבור התושבים והעיר. זה מה שמעסיק אותי בוקר צהרים וערב.

תוכניות לעתיד

מקווה לסיים קדנציה נוספת כראש העיר ירושלים בידיעה שהפרויקטים אותם יזמתי הגיעו לסיומם. שישנו היצע דיור בעיר, שהרכבת הקלה הושלמה ברובה ושמתחמי התעסוקה בעיר שוקקים ומלאים בעובדים.

על איזו שאלה נמאס לך להשיבומה התשובה עליה?

האם אני רץ לקדנציה נוספת בבחירות.
התשובה היא כן, אני בהחלט ארוץ גם בבחירות הקרובות ואני עונה על השאלה הזו כבר 5 שנים.

מה היית אם לא היית ראש העיר ירושלים?

הייתי נשאר במשרד רואי החשבון שהקמתי. מאוד אהבתי את העבודה שם, היה לי סיפוק גדול ממנה.

תגובות