ברנז'ה

מצב אישי: מאיה וזאנה

מאיה כמעט בת חמישים, נשואה + 3, גרה בהרצליה, ומנהלת את אגף הגיל הרך בתנועת האישה הדתית לאומית 'אמונה'

איך הכל התחיל?

נולדתי בתל אביב ובגיל 9 עברנו להרצליה. אבי -ג׳ק היה בתפקידי ניהול בכירים בבנק לאומי. ואימי חיה ז׳׳ל גידלה אותנו במסירות רבה עד הגיעי לגיל מצוות ואז יצאה לעבוד כמנהלת חשבונות וחשבת שכר. יש לי אח אחד שקטן ממני בשלוש שנים שעובד כשמאי בכיר באזור השרון וגוש דן.

זיכרון ילדות משמעותי.

כל חיי הייתי ספורטאית פעילה באתלטיקה קלה והתעמלות קרקע. וזיכרון הילדות המשמעותי שלי היה המקום הראשון בו זכיתי בתחרות הקפיצה לגובה באצטדיון הדר יוסף כשאני לובשת את תלבושת הקבוצה-מכבי תל אביב, ועולה על הפודיום לקבל את מדליית הזהב.

הפעם הראשונה בה הבנת במה תרצה לעסוק

התגייסתי לצה"ל ועברתי קורס קצינות ייעודי. שירתתי בקבע 10 שנים ובפעם הראשונה בה נפגשתי עם פערי התרבות וההשכלה שקיימים בין החיילים החלטתי לעזוב את הצבא, לעשות הסבת אקדמאים לחינוך ולפנות לגילאים הצעירים שם ניתן וצריך להשפיע על מנת לצמצם פערים עתידיים.

מי הדמות שהשפיע עלייך הכי הרבה?

אני לא יכולה להצביע על דמות אחת שהשפיעה עלי היות שאת התודעה ואת המוטיבציה שלי בניתי מאוסף של דמויות לאורך חיי. סבתי שהייתה ממקימי תל אביב, אימי שהייתה מופת של מסירות ונתינה, המורה שלי לביולוגיה שחתרה לסקרנות ויצירתיות, אורנה ברביבאי שהייתה האלופה הראשונה בצה"ל, פרופסור פנינה קליין שההתמדה והאיכות היו נר לרגליה, הרמב"ם שחידש ושמר על הצביון בו
זמנית, הרב קוק שעסק בחינוך ועוד ועוד... מכל מלמדי השכלתי ואני משתדלת כל הזמן להמשיך
לקרוא ולהעמיק.

עם איזו דמות היית רוצה לשבת לכוס קפה?

הייתי רוצה לשבת לכוס קפה עם פיאז׳ה שהיה פסיכולוג שעסק בהתפתחות הקוגניטיבית של הילד בגיל הרך והיה פורץ דרך בתחום-יש לי המון שאלות אליו.

אם היינו שואלים את בני המשפחה איך זה לגור איתך מה היינו מגלים?

הייתם מגלים שאני אוהבת מאוד חיות. שאני רגישה מאוד לחסרי ישע. אוהבת לצחוק ולראות את הסובבים אותי שמחים. מאוד אוהבת לרכב על אופנועים.

מה מפחיד אותך?

הפחד הכי גדול שלי הוא לאבד או לאכזב את הקרובים לי.

האם את/ה אדם של בוקר או לילה?

קשה לי מאוד לקום בבוקר אבל כשאני מתאפסת אני בסל׳ד גבוה עד שהיום נגמר וטיפלתי בכולם...

שגרת בוקר?

הבוקר שלי מתחיל ברבע לשש. כוס קפה שקטה עם עצמי. זמן להתעורר בנחת לפני שהכל קורה.

איך נראית השבת שלך?

מהרגע שבו הדלקתי נרות שבת ועד ההבדלה אני מקדישה את הזמן למשפחה, לקריאה, עצירה מוחלטת ונשימה עמוקה עם המון אוכל טוב, שינה ודבר תורה מתוק שמרומם וממלא.

תגובות