ברנז'ה

מסתמן: כוכב 'חזרות' לא ישוב לעונה שניה בשל הטענות על הטרדה

פוסט של העיתונאית אופיר סגרסקי צייר את השחקן והבמאי ארז דריגס ("חזרות") כמטרידן, עדויות נוספות לא איחרו לבוא. "פגע באופן שיטתי בנשים בעולם התיאטרון ומחוצה לו"

השחקן והבמאי ארז דריגס
צילום: צילום מסך מתוך הסדרה 'חזרות', כאן 11

השחקן והבמאי ארז דריגס ימצא את עצמו ככל הנראה מחוץ להפקת העונה השניה של הסדרה 'חזרות' של תאגיד השידור, זאת בשל סערה ציבורית בעקבות עדויות כי הטריד נשים.

העניין החל לצוף לפני כשלושה שבועות החליטה העיתונאית אופיר סרסקי לחשוף את האמת שלה על  דריגס. "שרופה על 'חזרות', אבל הגיע הזמן לומר שכל נוכחות של ארז דריגס בציבור טריגרית לי לאללה", היא כתבה בפרופיל הפייסבוק שלה וסיפרה שנהג לשלוח לה "הודעות סליזיות", למרות שביקשה ממנו לחדול מכך.

היא הוסיפה: "מסתבר שעשה את זה להרבה נשים, ובראיונות הוא אומר שזה לא פלילי, ויש מצב שהוא צודק".

ארז דריגס? יותר כמו טריגרס חחחח :( שרופה על "חזרות" אבל הגיע הזמן לומר שכל נוכחות של ארז דריגס בציבור טריגרית לי...

Posted by Ofir Sgerski on Friday, January 29, 2021

ואכן, האשמות נוספות לא איחרו לבוא. מספר רב של עדויות על הטרדות מיניות, לכאורה, של דריגס נחתו בתיבת האינבוקס של סגרסקי אשר פרסמה אותן כהוכחה לטענותיה: לא סיפור בודד, היא הסבירה בפוסט נוסף שפרסמה, אלא "דפוס חוזר של פגיעה והשתקה".

 

"ניצול בוטה של יחסי מרות"

בכתבה שפורסמה באתר "פוליטיקלי קוראת" הובאו עדותן של ארבע נשים שחוו הטרדה מינית מצדו של דריגס. בכתבה צוין כי למערכת זרמו עדויות וסיפורים רבים נוספים שכוללים "ניצול בוטה של יחסי מרות ומדגימים היטב את מאבקן של נשים לשוויון בשוק התעסוקה, שלעיתים רבות לא מסתכם במכשולים מקצועיים בלבד", אך לא שולבו בה.

אחת העדויות היא של דר שלטענתה סבלה מ"הטרדות והודעות בלי סוף" מצדו של דריגס, ואלה נמשכו שלוש שנים, מאז שהיתה "בת 17, אולי אפילו 16". מי שהיתה אז תלמידת תיכון פגשה את דריגס, שהיה אז בן 30, במסגרת סיור בבית הספר למשחק "יורם לוינשטיין", מטעם מגמת התיאטרון בה למדה. על פי עדותה, דריגס שידע מה גילה, הפציר בה בהודעות בפייסבוק לספק את צרכיו המיניים.

ענבר, הוטרדה אף היא על ידי דריגס ב-2016 כשהיתה בת 24. לדבריה, דריגס פנה אליה בהודעת פייסבוק והציע "לפנק" אותה בשלל דרכים.

יש אנשים שטענו שהפוסט הקודם שלי על ארז דריגס לא מספיק ברור, שאני מוציאה דברים מפרופורציות ושאי אפשר לעשות שיימינג לכל...

Posted by Ofir Sgerski on Saturday, January 30, 2021

עדות נוספת שהובאה בתחקיר היא עדותה של צליל, "שחקנית צעירה, שהוטרדה על ידי ארז דריגס לפני כשלוש שנים". בהיותה סטודנטית למשחק פנתה צליל לדריגס בשאלה מקצועית דרך הודעה בפייסבוק. אלא שהתכתבות גלשה במהרה למחוזות לא רצויים. "דריגס הציע שניפגש, אני סירבתי", לדבריה. "הוא החמיא על המראה החיצוני שלי, והחל לספר לי על איך הוא 'חרמן' כרגע, תיאר איפה הידיים שלו נמצאות כרגע ומה הן עושות, ואף שלח תמונה של איזור החלציים. הוא היה לבוש, ובכל זאת, זה לא היה נעים ולא בהסכמה". משם ההתכתבות רק הידרדרה ולבסוף החליטה צליל למחוק אותה ולקטוע את הקשר.

עדותה של נוי,  יוצרת תיאטרון צעירה, שדחתה את ניסיונותיו של ארז דריגס בזהירות מקסימלית, מציגה את המחיר ששילמה לטענתה על כך שהביעה את חוסר העניין בדריגס.

הנקמה הגיעה לפני כשנתיים, סיפרה ל"פוליטיקלי קוראת" כשקיבלה תפקיד מסוים באותו פרויקט שנתי ונאלצה לעבוד תחת ארז דריגס – שנה לאחר ההיתקלות הקודמת. לדבריה דריגס התנכל לה בשלל דרכים, למשל: "הייתי היחידה שלא רשמו בפוסטר או בשום אזכור של הפסטיבל", בעוד ששאר בעלי התפקידים הזהים לתפקידה של נוי אכן קיבלו קרדיט על עבודתם. "כשהייתי מבקשת ממנו דברים בהודעות או אפילו מדברת אליו ישירות, הוא לא היה עונה לי", היא הוסיפה.

בתאגיד השידור מסרו בתגובה לפרסומים: "עד לפרסומן, הטענות לא היו מוכרות לאף גורם בתאגיד. כאן מגנים כל התנהגות מטרידה ופוגענית ודנים בהשלכות. במידה וישנן תלונות הן צריכות להיבדק ע"י המשטרה"

תגובתו של ארז דריגס לתחקיר "פוליטיקלי קוראת":

הפוסט שכתבה אופיר סגרסקי בעקבות הריאיון שלי בידיעות אחרונות, הציף התנהגות שלי, התנהגות שפגעה בה, התנהגות שפגעה גם באחרות. אני מודע לכך, אני מבין זאת היטב ולכן עוד לפני הדברים שהיא כתבה עשיתי כל מה שדרוש כדי להשתנות. חלק מהשינוי הזה היה כתיבת הסדרה חזרות, שהציבה בפריים טיים צדדים מביכים ולא ראויים שעליהם אני מצטער ומתבייש. במסגרת השינוי הזה גם חשפתי באותו ראיון בידיעות את ההודעות, שהפירוט שלהן מובא בחלקו כאן. התהליך הזה הוא אישי, הוא עדיין לא הסתיים ואני מקווה שאוכל בבוא העת להתנצל בפני אלו שפגעתי בהן, אבל חשוב לי להדגיש שמעולם לא נתתי לשום עניין אישי להשפיע על החלטות מקצועיות. לעולם גם לא אתן ואני דוחה על הסף כל רמיזה שטוענת אחרת.

תגובות