ברנז'ה

ירון רוט בנה של אסתר רוט שחמורוב: "אמא שלי זקוקה להשתלה חוזרת של כליה כדי להציל את חייה. אנחנו מחפשים תורמים"

האתלטית הישראלית המעוטרת ביותר בכל הזמים, ומי שהיתה הישראלית הראשונה שהגיעה לגמר אולימפי כלשהו מתמודדת עם פגיעה חמורה בכליות וממתינה בימים אלו למציאת תורם מתאים.

צילום: פרטי

ירון רוט (49) בנה הבכור של אסתר רוט שחמורוב, האתלטית הטובה ביותר של ישראל בכל הזמנים, כלת פרס ישראל לספורט וחינוך גופני (1999), ניצולת מינכן 1972, פונה לציבור הרחב בישראל ומבקש למצוא אנשים שיסכימו לתרום לאמא שלו כליה.

לפני מספר ימים אושפזה רוט שחמורוב בבית החולים ביילינסון בפתח תקווה והיא מתמודדת עם דחיית הכליה שהושתלה בגופה לפני 14 שנים. רוט שחמורוב זקוקה להשתלה חוזרת.

ירון רוט בעבר אלוף ישראל בסיוף ומדליסט ארד באליפות אירופה לנוער עד גיל 20 אמר היום: "אמי סובלת מאי ספיקת כליות חמורה, והיא זקוקה להשתלה חוזרת של כליה כדי להציל את חייה. אנחנו במשפחה סובלים ממחלת כליות גנטית של כליות פוליציסטיות ולכן לצערנו אנחנו לא יכולים לתרום לה כליה. בשם משפחת רוט שחמורוב אני פונה לאזרחי ישראל ומבקש שיימצא תורם כליה לאמי אסתר רוט שחמורוב כדי שתוכל לחזור לחיים נורמליים ולתפקוד מלא".

מי יכול לתרום? כל אדם מעל גיל 27, ללא מחלות רקע, שלא נולד פג, אדם ללא משקל עודף שערך ה-BMI נמוך מ-29 ונשים שסיימו ללדת ולא היתה להן סכרת הריונית.

התהליך ילווה על ידי עמותת מתנת חיים בראשותה של הרבנית רחל הבר, כלת פרס ישראל (2023) למפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה, שייסדה את העמותה ומעודדת עזרה לחולים הזקוקים לכליה על ידי תרומת כליה מאדם חי.

לתרומות יש לפנות לירון רוט: yaronroth@hotmail.com או בוואטסאפ 0542468428. בכל פנייה למשרדי העמותה חשוב לציין שהתרומה מיועדת לאסתר רוט שחמורוב.

 

 

תגובות