חו"ל

קייטלין ג'נר: אתמודד לתפקיד מושלת קליפורניה

הטרנסג'נדרית המפורסמת מ'משפחת קרדשיאן' הכריזה כי החליטה לרוץ למשרת מושלת קליפורניה מטעם המפלגה הרפובליקנית: "אני היחידה שיכולה לשים סוף לתקופה ההרסנית של המושל הנוכחי"

ג'נר
צילום: Hahn Lionel ABACA Via Reuters

6 שנים לאחר שיצאה מהארון והפכה לאישה, כוכבת הריאליטי והספורטאית האולימפית לשעבר בת ה-71, מסמנת יעד חדש: משרת מושלת קליפורניה.

ההכרזה של ג'נר, חברת המפלגה הרפובליקנית, מגיעה על רקע הבחירות החוזרות ("Recall election") - שטרם הוכרזו רשמית - ונועדו להדיח את המושל המכהן גווין ניוסם, וזאת לאחר שיוזמי מהלך ההדחה הצליחו להשיג את מספר החתימות הדרוש לשם כך.

 

״אני מאמינה שקליפורניה מספיק חשובה בשביל להילחם עליה", כתבה ג'נר בהודעה רשמית שפרסמה השבוע ברשתות החברתיות: ״קליפורניה היא הבית שלי כבר למעלה מחמישים שנה. הגעתי לכאן כי ידעתי שאוכל להפוך את החלום שלי למציאות. אני היחידה שיכולה לשים סוף לתקופה ההרסנית של המושל הנוכחי״.

ג׳נר המשיכה והזכירה את תרומתה למאבק בשיווין מגדרי וחברתי והכריזה כי הגיע הזמן לתקן ולהחזיר את קליפורניה לימי הזוהר שלה כדי להבטיח לתושבים עתיד טוב יותר. ״בשנים האחרונות, אני רואה כיצד כל מפלגה נותנת עדיפות לנושאים שונים בהתאם לאינטרסים כאלה או אחרים במקום לשים את התושבים במקום הראשון״.  

בנוסף, הודיעה כי תיתן עדיפות לטיפול בנושאים דחופים כמו קריסת העסקים הקטנים במדינה בעקבות משבר הקורונה.

עם זאת, דרכה של ג׳נר למשרה הנחשקת לא צפויה להיות קלה, שכן עליה להיבחר ראשית כנציגת המפלגה הרפובליקנית. לשם כך, היא תצטרך להביס 3 מועמדים אחרים שהכריזו גם הם על כוונתם להתמודד לתפקיד הבכיר.

כזכור, בשנת 2015 הודיעה קייטלין שהחליטה לחיות את חייה כאישה, לאחר 65 שנים בהן חייתה כגבר והייתה מוכרת כברוס ג'נר - אתלט אמריקאי, אלוף אולימפי במונטריאול 1976, שיאן עולם בקרב עשר ובעיקר כבעלה השני של קריס קרדשיאן ואביהן של קנדל וקיילי - הבנות הצעירות לבית משפחת קרדשיאן.

לפני כן הייתה ג'נר נשואה פעמיים, לכריסטי קראונובר ולשחקנית לינדה תומפסון מהן יש לה 4 ילדים נוספים.

במאי 2018, התפרסם דבר אירוסיה לסופיה האצ'ינס, טרנסג'נדרית שצעירה ממנה ב-47 שנה.

תגיות:

תגובות