ברנז'ה

העיתונאי רוני דניאל הלך לעולמו

דניאל ששימש כתב ופרשן לענייני צבא וביטחון בחברת החדשות מאז הקמתה נפטר במפתיע. בן 73 היה במותו

רוני דניאל ז"ל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ברוך דיין האמת: העיתונאי רוני דניאל הלך הבוקר (שני) לעולמו. הוא נפטר מדום לב ונמצא בביתו ללא רוח חיים. בן 73 היה במותו. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

דניאל שימש ככתב ופרשן לענייני צבא וביטחון בחברת החדשות מאז הקמתה והיה נודע בסגנון הגשה נוקב ופטריוטי. הוא זכה להערכה רבה מחד ומאידך לביקורת בשל כך.

דניאל עלה ארצה מבגדד, בירת עיראק, כשהיה בן 3 יחד עם אמו. אביו נפטר כשהיה בן חודשיים. את שירותו הצבאי עשה בגדוד 906 של הנח"ל, המשיך לקצונה וחזר לפקד על המחלקה. במלחמת ששת הימים נפצע מרסיסים. הוא לחם גם במלחמת ההתשה.

לאחר שיחרורו הצטרף לתחנת 'קול ישראל' ככתב תחבורה וחקלאות, ולאחר מכן הפך לכתב צבאי ואף התלווה לגדוד 51 של גולני במהלך מלחמת יום הכיפורים והיה הכתב הראשון שעלה לחרמון עם הלוחמים. בהמשך אף מונה למפקד גדוד בחטיבת הנגב ולסמח"ט במילואים. דרגתו היתה סא"ל במיל'. בשנת 1977 התלווה למשלחת של התחנה למצרים.

בהמשך ניהל את חטיבת החדשות של רדיו תל אביב, עבד גם בגלי צה"ל, הצטרף לצוות מנחי "תיק תקשורת" ששודרה בחינוכית ומאז שנת 1993 והקמת ערוץ 2 כיהן ככתב הצבאי חברת החדשות.

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לו: "רוני דניאל, האיש ששילב עיתונות עם פטריוטיות וציונות, הלך היום לעולמו. רוני לא היה רק פרשן צבאי. הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד. ביקר כשצריך, נתן מילה טובה כשהגיע. הוא יחסר לכולנו על המרקע, ובלבבות. תנחומיי למשפחה וחיבוק גדול".

יהי זכרו ברוך. 

תגובות