ברנז'ה

הג'וב החדש של יפעת ארליך

אחרי שפוטרה מעיתון 'ידיעות אחרונות' בו עבדה ב-6 השנים האחרונות, העיתונאית יפעת ארליך תשמש כפרשנית, כתבת מגזין וטורים בישראל היום

צילום: ברוך גרינברג

מספר שבועות לאחר שפוטרה מעבודתה בידיעות אחרונות "בשל קיצוצים", העיתונאית יפעת ארליך (43) מתחילה דרך חדשה בעיתון ישראל היום כפרשנית, בעלת טור וכתבת מגזין.

לפני שבועיים פרסה העיתונאית כי היא מסיימת את עבודתה בידיעות אחרונות לאחר כ-6 שנים, זאת בעקבות "קיצוצים" במערכת.

ארליך היא סופרת ופובליציסטית בעלת תואר ראשון בפיזיקה ומחשבת ישראל ותואר שני ביהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית. היא החלה את דרכה כמגישת תכנית האירוח "הצנועות והחסודות" בערוץ התכלת. לאחר מכן הייתה בין היתר חברת פאנל בתכנית הבוקר של מירב מיכאלי בערוץ 10, כתבה טורים באתרים nrg ו-ynet. בהמשך שימשה ככתבת בעיתון "מקור ראשון", ולקחה חלק בצוות "360" - תכנית התחקירים של רשת. מאוחר יותר חזרה לכתוב ב"מקור ראשון", "מעריב", עבדה ב"ערוץ 2" בתכנית של מיקי חיימוביץ' ו"ידיעות אחרונות" עד לשבועות האחרונים.

ארליך פרסמה פרשות ותחקירים רבים ובניהם: תחקיר "נשות השאלים", המתחירות בין האשכנזים לספרדים בעמנואל, ותחקיר על קהילת לב טהור" בקנדה. בין הספרים שפרסמה: "מה יקרה אם אמות מחר בבוקר" על סיפור חייה של דפנה מאיר ו-"שמיים שאין להם חוף", המתאר את סיפור חייו של רב-סרן בניה שראל שנהרג במהלך מבצע צוק איתן.

העורך הראשי של 'ישראל היום' בועז ביסמוט מסר: "אני שמח לבשר על הצטרפותה של יפעת ארליך לנבחרת כותבי ופרשני 'ישראל היום', העיתון המוביל והמשפיע בתקשורת הישראלית. ארליך מביאה איתה ניסיון וידע רחב, מה שיוסיף לשדרוג העיתון. אין לי ספק שהצטרפותה תעשיר את חווית הקריאה של קוראי 'ישראל היום'".

יפעת ארליך אמרה כי "אני שמחה מאוד להצטרף לעיתון מוביל בישראל ולכותבים המשובחים שבו. מתרגשת ומצפה לקראת המשך עשייה עיתונאית משמעותית ב'ישראל היום' ".

תגובות