ברנז'ה

"גם במילואים, אמשיך להוביל את המאבק החשוב הזה"

מוביל המאבק הציבורי כנגד פיטורי המילואימניקים, איש התקשורת נחמן שפירא גויס לאחרונה מחדש לשירות מילואים באוגדת עזה. שפירא עלה לכותרות לאחר שבתחילת השנה פוטר מעבודתו זמן קצר מאוד לאחר שחזר משירות מילואים ממושך וזאת לכאורה בניגוד לחוק.

מאז שפוטר באמצע המלחמה, זמן קצר לאחר ששוחרר משירות מילואים ממושך, הוביל נחמן שפירא מחאה ופעילות רחבה לשמירה על זכויותיהם החוקיות והמוסריות של חיילי המילואים, שאף קיבלה רוח גבית מצד כלי תקשורת רבים שהתגייסו למאבק בנושא המילואימניקים, ואף הוזמן לדיון בוועדת העבודה והרווחה בכנסת שדנה בנושא.

לאחרונה התבשרנו שעל אף האתגר האישי, התבקש שפירא לחזור ולהתגייס מחדש למילואים לתפקיד קצין הסברה ודובר העורף באוגדת עזה, בכדי ללוות את תהליך החזרה של יישובי העוטף, שצובר תאוצה.
בשיחה עם 'מצב הרוח' אמר שפירא כי "יישובי העוטף חוזרים לביתם וכי מדובר בתהליך מרגש שאנו זוכים ללוות ולסייע בו", והוסיף כי ימשיך להוביל את המאבק למען משרתי המילואים גם כעת לאחר שגויס מחדש.

"משרתי המילואים הם חוד החנית של המדינה, והגיע הזמן שמקבלי ההחלטות במדינה גם יפעלו למענם. המילים היפות של כולם לא מספיקות, הגיע הזמן למעשים. חברי הכנסת והשרים חייבים לנקוט בצעדים מיוחדים בכדי להגן על חיילי המילואים ולפצותם בהליך מהיר אם פוטרו בשל שירות המילואים שלהם.
חברי הכנסת והשרים לא התעוררו עדיין והמציאות הנוכחית לא מסייעת ולא שומרת על המילואימניקים והם נותרים לבד מאחור".

תגובות