תרבחו ותסעדו

פסטיבל בשרים בקרית אונו

אם אתם אוהבי בשר - מה שקרוי בסלנג קרניבורים - המסעדה הזו בשבילכם. בתמצית: פעמיים בשבוע, בימי שני ורביעי, אתם מוזמנים לפסטיבל בשרים

מסעדת זוקו

זוקו

כתובת: קרית אונו, רחוב קק"ל 5

 

באנו להציג לפניכם מסעדה שכולה נוצרה למען אוהבי בשרים, מה שקרוי בסלנג קרניבורים. אם אתם אכן כאלה, אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא. אם אינכם עונים להגדרה, דלגו הפעם, ואנו מבטיחים לכם בגיליון הבא של 'מצב הרוח' היכרות עם מסעדה חלבית מצויינת. 

המקום נמצא בקרית אונו, והוא בבעלות שלושה: השף איזידור סגל, בת זוגו מירב בזילביץ ומאור יפרח. 

בתמצית: פעמיים בשבוע, בימי שני ורביעי, אתם מוזמנים לפסטיבל בשרים. השף סגל וציוותו המקצועי צולים ואופים לכם כשמונה מנות בשר שונות, תוך כדי הצגה והסברים. 

הבשרים עוברים עישון בשלוש מעשנות פחמים בעלות שמות משונים, כמו גריל ספינר או גריל פיט.  

השף מציג מנה אחר מנה

ליד הבשרים מוגשים גם מאפים (בדר"כ רק בימי רביעי), כמו קעריות בצק ופיתות, מעשה ידיו של אורן פדוביץ, מומחה אפייה.

מהלך הערב הוא כזה: השף מציג את המנה, המלצרים מגישים אותה לשולחנות, ומנה רודפת מנה. זה עתה סיימנו מנה, והשף כבר מציג את המנה הבאה.

מילת הקדמה: המנות טעימות ואין אפס. יושבים בחצר פתוחה, עם שולחנות עץ שמוסיפים לחוויה הכפרית. בדרך כלל מלווה את הארוחה תזמורת המנגנת מוסיקת ג'אז לשיפור התיאבון והעיכול.

המנות שאכלנו: בריסקט חזה בקר מעושן על העצם; ניתחי סינטה ופילה, שניצלו על גחלים והוגשו על פיתה פתוחה רוויה במיצי הבשר; קערה גדושה של בשר טלה טחון, שפיתה דקה צמודה כמכסה מלמעלה; אסאדו עם עצם מהמעשנה עם סלט צ'ימיצ'ורי לידו; פיצה זרועה פרוסות של נקניקיות צ'וריסו; ורצועות בשר אונטריב מעושן, מטובל בבזיליקום וטרטר מנתחי שייטל על פרוסות פוקאצ'ה.

לפני מנות הבשרים מוגש סלט ירקות עשיר עם אניצי עוף מוזלף בבלסמי מצומצם. לקינוח מגישים עוגייה חמה של שוקולד וניל עם קוביות קטנטנות של שוקולד צ'יפס. 

המחיר לסועד גבוה (310 ₪), אבל מקבלים תמורה מלאה לכסף. אם מוסיפים עוד 50 ₪ מקבלים בירה ויין חופשי.

חוות דעתנו המשותפת, שלי ושל נאוה רעייתי, חדה: הנאה קולינרית צרופה.

השף מנחה ומוביל את הערב

נעשה היכרות עם השף שמלבד אחריותו על הבשרים הוא גם מנחה ומוביל את הערב. איזידור סגל, עבד ויזם במסעדות בארץ ובישל שלוש עשרה שנים במסעדות בניו-יורק. יודעי דבר מספרים על עגלות האוכל שהוביל בארץ במשך ארבע שנים, 'סטייק איט איזי'. אחת העגלות מוצבת היום בחצר. העגלה 'עבדה' בחושות וביערות, הפייסבוק בישר על בואה, והרבה סועדים היו נוהגים לבוא אליה. 

מלבד ערבי החצר שתיארתי למעלה (כאמור בימי שני ורביעי), פועלת במקום מסעדה 'קונבנציונלית'. אנו סעדנו בחצר, אבל נסקור בקיצור את תפריט המסעדה שפועלת בימות השבוע וגם במקביל לארוחות החצר.

התפריט כולל מנות אישיות של 250 גרם בשר מעושן: אונטרייב, אסאדו, כתף טלה, בריסקט ובק-ריב (78 ₪), נקניקיות (עגל או צ'וריסוס או עוף) (59 ₪). 

סליידרים (לחמניות מיני עם בשר מפורק) בקר, כבש, המבורגר, מיקס ציידים וסלפי ג'ו (34 ₪ לסליידר).

מנות ראשונות: סיגר אסאדו (44 ₪), כנפיים חריפות (34 ₪), טרטר פילה (69 ₪), לחמניות שום (15 ₪), אנטריקוט טלה (69 ₪) ורייאט (מחית שוק אווז קונפי) (55 ₪).

מוצעות מנות מיקס של מעושנים.

יש גם סלטים תוצרת בית ותוספות פיקנטיות (פירה כפרי, פוטטו מעושן, ירקות מהמעשנה, צ'יפס שורשים וכרוב צלוי). כל תוספת 28 ₪.

נחזור לערבי הבשר בחצר: חובה לברר בפייסבוק או באתר פרטים על התכניות ושעות הפעילות, וכמובן הזמנת מקומות חובה.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 20:00-23:30.

יום ששי: סגור.

מוצ"ש: סגור.

כשרות: צוהר.

טלפון: 054-6785053.

גישה לנכים: יש, חלקית.

שירותים: ניקיונם סביר.

שירותי נכים: בבריכה העירונית הסמוכה.

נטילת ידיים: בבר.

חנייה: בשני רחובות סמוכים: קק"ל ופנקס.

תגובות