תרבחו ותסעדו

ממיטב מורשת המטבח התימני

תימנה ראש העין, רחוב המרץ 13

צילום: Ting Tian

אם חשקה נפשכם בארוחה בסגנון תימני אותנטי, קבלו כתובת: מסעדת 'תימנה' בראש העין.

לפני שנפתח שולחן, נציין את השילוב הטבעי בין ראש העין והמסורת התימנית. שהרי ראשוני תושביה של ראש העין היו תימנים שעלו לישראל 'על כנפי נשרים'. גם כלתנו התימניה נרד זכריה (רק התימנים נתנו שמות יפים כאלה לילדיהם), נולדה בראש העין, ורק בגיל שבע עברה עם משפחתה לאלקנה.

לכאורה היתה ראש העין אמורה להיות בירת האוכל התימני, ורוויה במסעדות אותנטיות רבות. ולא היא. אנו עמלים הרבה למצוא מסעדה בסגנון תימני ראויה להמלצתנו, ושמחנו מאוד לבוא, נאוה רעייתי ואני, אצל תימנה, וליהנות מארוחה ממיטב מורשת המטבח התימני.

המרקים מצויינים, חבל על הזמן

 

במרכז הארוחה עומד המרק. המרק מוגש עם הרבה נתחי בשר. הבשר הוא בשר צלעות, לידו סאלוף או לחוח, חילבה, ירקות, סלסה וסחוג. אכלתם כל אלה, ספק אם תבקשו להוסיף עוד. שבעתם וברכתם. 

אני הזמנתי מרק רגל (67 ₪) ונאוה מרק בשר (64 ₪). המרקים מצויינים, חבל על הזמן. הותרנו לביקור הבא מרק ראש (67 ₪), מרק עוף (55 ₪) ומרק שעועית (42 ₪). בימי חמישי מתפנקים עם מרק צלעות (110 ₪), ובמקום הלחוח או הסאלוף אפשר לקבל חצי חלה.

מילה על התוספות: החילבה, הסחוג והסלסה מצויינות, כולן תוצרת בית, וגם תבליני המרקים והבישולים נטחנים ומעורבבים במקום. הסאלוף והלחוח מגיעים ממאפיית ידעי בראש העין.

אמנם שבענו, אבל כמבקרים וממליצים הוספנו מנה נוספת מפרק המנות החמות. אנו הזמנו תבשיל שאוויה (64 ₪), ויש בפרק גם שניצל עוף (54 ₪), תבשיל ריאות (60 ₪) ורבע עוף שטוגן לאחר שבושל במרק (59 ₪). תבשיל השאוויה בושל למעלה מחמש שעות והיה טעים ונימוח. למנה מבושלת כזאת מתווספות שתי תוספות חמות, סלט ירקות קטן, חומוס (תעשייתי), חמוצים (תוצרת בית), סחוג ופיתה. התוספות שהזמנו היו קוסקוס (מצויין) עם ירקות ותפוחי אדמה קטנטנים מתובלים בשום ובפפריקה (מומלץ). אפשר גם אורז , שעועית, צ'יפס (תעשייתי) וגביע מרק.

 

המציע בשרים על גריל גז

 

פרק נוסף בתפריט הוא פרק 'על האש', המציע בשרים על גריל גז, וגם להם מתווספים סלטים ותוספות חמות,  כמו במנות המבושלות. דוגמאות: כנפיים (55 ₪), חזה עוף (55 ₪), עוף במרינדה (59 ₪), כבד עוף (59 ₪), מיקס כבד עם חזה עוף (59 ₪), קבב הבית (66 ₪), שני שיפודי פרגית (72 ₪), וסטייק אנטריקוט (120 ₪). 

התפריט מציע גם מלאווח וג'חנון שמגיעים מבחוץ (הטעם התימני, הוד השרון), ומנות פתיחה כמו שקשוקה (39 ₪), חומוס עם טחינה או גרגירים (39 ₪), וחומוס עם בשר שאוויה (44 ₪).

יש גם מנות ילדים (38 ₪/43 ₪) וקינוחים שמגיעים מבחוץ.

בעל המקום ומנהל המטבח הוא רונן יהודה. מסעדן ותיק, שלמד את סודות הבישול התימני מאמא שמחה, בשלנית מעולה, שעד היום מאחדת את המשפחה לסעודות שבת וחג, ודואגת שלא ישכחו מהו הבישול האותנטי.

הרבה מעלות למסעדה עם חסרון אחד גדול: היא אינה פתוחה בערבים (ראה שעות פתיחה), ואם באתם לחגוג אירוע חגיגי בשעת לילה עשו סיבוב פרסה, וחפשו מסעדה בפתח תקווה.

 

שעות פתיחה:

יום א': 10:30-17:00

ימים ב'-ה': 10:30-20:00

יום ששי: סגור.

מוצש: סגור.

כשרות: רבנות ראש העין, מהדרין.

טל: 03-9388822

גישה לנכים: יש.

שירותים: ניקיונם בסדר גמור.

שירותי נכים: יש.

נטילת ידיים: כיור נפרד.

חנייה: כחול לבן וחניון ללא תשלום.

תגובות