תרבחו ותסעדו

מי יתנני עוף צלוי

העוף הצלוי הוא עיקרו של התפריט
צילום: גיל אבירם

HOLY CHICKENS - רחוב אבן גבירול 20, תל-אביב

מסעדת 'הולי צ'יקנס' נפתחה בתל-אביב לפני שלושה חודשים, ומיהרתי לבקר בה יחד עם נאוה רעייתי. מהשם שבעליה נתנו מובן מיד שמדובר במסעדה של עופות.

למותר להדגיש שסעדנו במסעדה לפני ר"ח מנחם-אב, במטרה להמליץ לקוראינו לבקר בה מיום שני ואילך. ואם בתשעת הימים עסקינן, עלי להתנצל בפני קוראינו, שבשבוע שעבר כתבתי על הבדלים בין העדות באכילת בשר בתשעת הימים, ולא היא. ההימנעות מאכילת בשר משותפת גם לאשכנזים וגם לספרדים.

עוף שלם, חצי עוף או רבע עוף

מיקום המסעדה הוא באיזור הכי הומה של תל-אביב, ברחוב קפלן פינת אבן גבירול, וההמולה שם, יחד עם התנועה הצפופה, היא חלק מחווית העיר ללא הפסקה.

התפריט מתרכז בעיקר ברוסטרי. רוסטרי הוא הכינוי הגסטרונומי לעוף צלוי באש חיה וגלויה. אם הצלייה נעשית במקצועיות, העסיסיות של הבשר נשמרת יחד עם טעם הגריל. כאן משרים את העופות במשך הלילה במרינדה סודית, ובבוקר העופות עוברים לתנור הצלייה.

העוף הצלוי הוא עיקרו של התפריט, ואפשר לקבלו בשלושה אופנים: עוף שלם, חצי עוף לאורך ורבע עוף עליון או תחתון.

בעלי המסעדה צולים ומכינים את העוף בשני אופנים עיקריים: עוף צלוי רוסטרי, כפי שכתבתי למעלה, ועופות בסגנון KFC (העוף המטוגן עם תמונת הקולונל האמריקאי), שכאן משתדלים להגיע עד כמה שאפשר לחיקויו, במגבלות הכשרות כמובן.

בעלי המסעדה הם האחים עידן וטל טאובר, שחברו לבן שהרבני. נזכיר שאת עידן כבר פגשנו במסעדת הדגים דוניס בגבעת שמואל.

לחסל את מנות העוף בידיים

התפריט רחב מאוד. אנו בחרנו ממנו רק כמה מנות, והשארנו עוד רבות לביקורים הבאים. באחת נציין שהמנות היו טעימות מאוד, ומי שרגיל לחסל את מנות העוף בידיים ימצא כאן את מבוקשו. הכלים הם חד פעמיים ולכל סועד. המבקש לאכול בידיים וגם להשאירן נקיות, ינתנו כפפות במיוחד למטרה זאת.

פתחנו במנה המכונה פופקורן (39 ₪). 15 קוביות עוף בציפוי קריספי שהוכן בבלילת בירה, בצד רוטב איולי. טעים מאוד.

המשכנו במנת צלעות צ'יקן (56 ₪): ארבעה שוקיים מפורקים ומתובלים, 'שזופים' בבלילה ומוגשים על עלים ירוקים. מחזיקים בעצם השוק ומכרסמים בהנאה. ה'שיזוף" נוצר מערבוב של חרדל דיז'ון ותבלין ראס אל חנות.

 

העוף הצלוי הוא עיקרו של התפריט

חלקנו בחצי עוף (65 ₪). מגיע עם סלט ירוק ותפוחי אדמה אפויים. היה אפוי היטב ויחד עם זאת עסיסי ורך. מי שאוהב רבעים תחתונים בלבד יכול להזמין רבע עוף (48 ₪). למנות אפשר להוסיף (ללא תשלום) שתי תוספות מתוך: אורז, אנטיפסטי, פירה, תפוחי אדמה, בטטה, סלט ירקות, סלט שומר, סלט קולסלאו.

עוד מנה מומלצת היא סיגר מיאמי סטייל (46 ₪). ארבעה סיגרים חצויים מוגשים על עלי בייבי עם מטבלי טחינה ומטבוחה (חריפה, תוצרת בית). מנת חובה.

סיפרנו למעלה על מנות החיקוי של KFC. כאן הן מכונות 'קריספי צ'יקן באקאט'. אנו בחרנו בשוק על העצם (55 ₪), חמישה שוקיים בציפוי המיוחד. אני לא יודע עד כמה החיקוי נכון למקור, אבל השוקיים היו טובות ועסיסיות וציפויין טעים.

התפריט עדיין מבטיח מנות רבות נוספות, וגם סלטים, כריכים, המבורגר ועוד. מי שמחוייב במקום כזה לצ'יפס, יזמין צ'יפס (תעשייתי) - 18 ₪/32 ₪.

מנת הקינוח כאן היא סיגר אטעייף (28 ₪) בסגנון מצרי. שני סיגרים משגעים מצופים בשברי פיסטוק וממולאים באגוזי מלך טחונים, קינמון ודבש.

יש מבחר בירות מיובאות (סטלה, קורונה, ויינשטפיין). שליש 18 ₪, חצי 29 ₪.

אפשר לשבת סביב שולחנות המוצבים במדרכה הגועשת, ויש גם כמה שולחנות בפנים.

מבטיחים לנו שבימי חמישי תהיה עגלת בירות בחוץ, מעין בר רחוב, מותאם להמולת הסביבה.

שעות פתיחה:

ימים א'-ד': 11:00 עד חצות

יום ה': 11:00 עד 1 אחר  חצות

יום ששי: 10:00 עד הצהריים

מוצ"ש: סגור

 

כשרות: רבנות תל אביב

טל: 054-3992399

גישה לנכים: יש

שירותים: ניקיונם בסדר גמור

שירותי נכים: אין

נטילת ידיים: פינה מיוחדת

חנייה: חניונים בתשלום ברחובות הסמוכים.

 

תגיות:

תגובות