תרבחו ותסעדו

מגנדה: המסעדה הוותיקה בכרם התימנים

דווקא השבוע שהארץ (ותל-אביב) רעדה מהפגנות רועשות בעד ונגד, בחרנו להירגע בנוסטלגיה, ובאנו אצל מגנדה הוותיקה שבכרם התימנים בתל-אביב.

צילום: יח"צ

מגנדה - רבי מאיר 26, תל-אביב

כרם התימנים פושט ולובש צורה כל הזמן. הוא הפך לרובע הסעדה ובילוי רועש. כמעט בכל פינה צצות לך מסעדות חדשות, שפולשות לרחובות הצרים ונושקות לבתים הנמוכים הישנים. אמנם המסעדות הוותיקות, שהיינו באים אצלן תדיר נסגרו, אבל נפתחו חדשות, מקצתן אפילו כשרות. לפני שנים עוד ביקרנו בציון ובציון אקסלוסיב, בפונדק שאול ובשאול אקסלוסיב, בגמליאל ובצארום, וכולן נסגרו. נותרה רק מגנדה שנוהלה עשרות שנים בידי צדוק חבורה. לפני למעלה משנתיים השיב צדוק את נשמתו למרומים (דיוקניו מעטרים את קירות המסעדה), והיום מנהלים את המסעדה רעייתו אביבה ושני אחיו עמי וחיים.

המסעדה נשארה כפי שהיתה. המבשלת הטובה והוותיקה יוכבד דורני מנהלת את המטבח; המלצר המקצועי סלאח משרת ביעילות ובמהירות את האורחים, והתפריט נשאר ברובו אותו תפריט טעים שאנו רגילים עימו עשרות שנים. באתי למסעדה עם נאוה רעייתי ונהנינו מאוד.

אציג לכם את התפריט כולו, למרות שאנו באנו למסעדה בתשעת הימים ונמנענו מבשר ומיין.

לכרסם ולמצוץ את העצמות

מתיישבים, ומייד תקבלו פיתות, חמוצים וסלסה (5 ₪ לסועד). אם תבקשו, יאפו לכם את הפיתות עם זעתר, שומשום ושמן זית, והן תוגשנה פריכות ומיוחדות.

אנו הזמנו חומוס (25 ₪) שהוא מהטובים בארץ, ואפשר להוסיף לידו עוד סלטים (טחינה, חצילים, ירקות, טאבולה, כרוב, חצילים עם טחינה, טורקי, גזר, חצילים עם פטריות, קישואים עם כבד), מחיר כל סלט 20-25 ₪.

דילגנו הפעם על המרקים, אבל כשאנו באים במשך השנה אנו לא מוותרים על מרק העצמות (45 ₪). מרק ייחודי, גדוש עצמות בקר שרק כאן מצאנו כמותו. מיועד למי שמבקש לכרסם ולמצוץ את העצמות שטובלות במרק עם חווייג' תימני. מוצעים גם מרקי רגל (55 ₪) ושעועית (35 ₪).

הממולאים טעימים מאוד. עלי גפן (30 ₪), פלפל (35 ₪), מוסקה (35 ₪), קישוא (35 ₪), תפוח אדמה (35 ₪) ובצל (35 ₪). בדרך כלל אני מזמין כמה ממולאים, ותמיד נהנה מהבצל הממולא שדרושה אומנות מיוחדת להכינו. יש גם ממולאים ללא בשר (פלפל, עלי גפן) ואנו הזמנו מנת עלי גפן. ארבע גלילים חמים שחלקנו בה ונהנינו מאוד.

יחד עם החומוס הזמנו כדורי פלאפל (4 כדורים - 10  ₪). מצויינים. מי שרוצה מנת ביניים נוספת יכול להזמין ריאות (45 ₪), פטריות (35 ₪), שעועית ירוקה (28 ₪) וסיגרים (18 ₪). הסיגרים בשריים ומומלצים מאוד.

כעשרים מנות בשריות

לעיקריות הזמנו כמובן דגים. הוצעו לנו דניס ולברק ובחרנו בלברק (115 ₪). הדג השלם ניצלה פתוח על גריל הפחמים עם תערובת תבלינים (כמון, מלח, פלפל שחור ועוד). מוכן היטב ומומלץ גם בימים רגילים.

מוצעות כעשרים מנות בשריות, ברובן שיפודים, ולכל מנה תוספת אחת. לא אפרט את המבחר הגדול של מנות הבשר ורק אתן כמה דוגמאות: פרגיות (80 ₪), כבש (90 ₪), קבב (80 ₪), לבבות או כבד עוף (65 ₪) ויש כמובן גם צלעות כבש (170 ₪), כבש בתנור (170 ₪) וסטייק פילה (150 ₪).

מי שמזמין תוספת נוספת משלם עבורה 25 ₪. אנו אוהבים מאוד את המג'דרה שלהם ותמיד מבקשים (ומקבלים) תוספת בצל מטוגן. יש גם צ'יפס (מוכן במקום 25 ₪), סלט ירקות (25 ₪) ואורז (25 ₪).

למי שמקפיד על בשר מהדרין–חלק,  מוצעים בשרים המשתנים מידי פעם.

הקינוחים מגיעים מבחוץ, רובם מביסקוטי, ומחירם בין 28 ₪ ל-38 ₪. הסתפקנו בקפה ובקלאווה (15 ₪). בעונה יש גם אבטיח (35 ₪).

תפריט היין רחב ומגוון ואפשר להזמין גם כוס (32 ₪).

בסך הכל מסעדה מומלצת מאוד ואנו באים אצלה תדיר.

 

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 12:00 בצהריים עד 23:00

יום ששי: סגור

מוצ"ש: סגור

כשרות: רבנות תל-אביב

טלפון: 5108235

         5179990

גישה לנכים: יש

שירותים: ניקיונם בסדר גמור

שירותי נכים: אין

נטילת ידיים: כיור במסעדה

חנייה: בעיה. יש חניון קטן למסעדה (אם יש מקום יפתחו לכם). חניונים בתשלום וכחול לבן בסמטאות הכרם, וחניון שוק הכרמל למיטיבי לכת.

תגובות